Food | Dille & Kamille

Food

Pasta from Italy, risotto, artisan jams and organic granola: at Dille & Kamille you can find all kinds of culinary goodies that are just a little bit different and of great quality!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 10
Colour
127 articles found
  1. Risotto with lemon, 300 grams
    Risotto with lemon, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  2. Artichoke cream, organic, 130 g
    Artichoke cream, organic, 130 g
    6.50
    50.00 / kg
  3. Cardamom pods, organic, 30 g
    Cardamom pods, organic, 30 g
    5.95
    198.33 / kg
  4. Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  5. Coriander seeds (whole), organic, 35 g
    Coriander seeds (whole), organic, 35 g
    2.95
    84.29 / kg
  6. Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  7. Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    4.95
    247.50 / kg
  8. 4 season peppercorn mix, organic, 50 g
    4 season peppercorn mix, organic, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  9. Glühwein spices, organic, can, 40 g
    Glühwein spices, organic, can, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  10. Mix for roasted potatoes, 100 grams
    Mix for roasted potatoes, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  11. Vadouvan, organic, can, 45 g
    Vadouvan, organic, can, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  12. Five-spice powder, organic, tin, 45 g
    Five-spice powder, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  13. Juniper berries, organic, 35 g
    Juniper berries, organic, 35 g
    3.95
    112.86 / kg
  14. Tzatziki mix, organic, tin, 25 g
    Tzatziki mix, organic, tin, 25 g
    4.95
    198.00 / kg
  15. Ras el Hanout, organic, tin, 45 g
    Ras el Hanout, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  16. Cheese dip, quince, 80 grams
    Cheese dip, quince, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg
  17. Bouquet garni, pack of 6
    Bouquet garni, pack of 6
    7.95
    265.00 / kg
  18. Sage, organic, 15 g
    Sage, organic, 15 g
    3.50
    233.33 / kg
  19. Extra jam, blueberries, 80 grams
    Extra jam, blueberries, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg
  20. Garam masala, organic, tin, 45 g
    Garam masala, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  21. Extra jam, raspberries & berries, 320 grams
    Extra jam, raspberries & berries, 320 grams
    6.50
    20.31 / kg
  22. Aniseed whole, organic, 45 g
    Aniseed whole, organic, 45 g
    3.50
    77.78 / kg
  23. Extra jam, strawberry & rhubarb, 320 grams
    Extra jam, strawberry & rhubarb, 320 grams
    6.50
    20.31 / kg
  24. Curry powder, hot, organic, 50 g
    Curry powder, hot, organic, 50 g
    3.95
    79.00 / kg