Food | Dille & Kamille

Food

Pasta from Italy, risotto, artisan jams and organic granola: at Dille & Kamille you can find all kinds of culinary goodies that are just a little bit different and of great quality!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 10
Colour
128 articles found
  1. Cloves (whole), organic, 30 g
    Cloves (whole), organic, 30 g
    3.95
    131.67 / kg
  2. Bay leaves, organic, 3 g
    Bay leaves, organic, 3 g
    2.50
    833.33 / kg
  3. Basil, organic, 25 g
    Basil, organic, 25 g
    2.50
    100.00 / kg
  4. Dill, organic, 20 g
    Dill, organic, 20 g
    3.50
    175.00 / kg
  5. Chilli flakes, organic, 40 g
    Chilli flakes, organic, 40 g
    3.95
    98.75 / kg
  6. Extra jam, strawberry & rhubarb, 80 grams
    Extra jam, strawberry & rhubarb, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg
  7. Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  8. Flour for pasta, organic, 500 grams
    Flour for pasta, organic, 500 grams
    3.95
    7.90 / kg
  9. Mix for pasta sauce all˜arrabbiata, 80 grams
    Mix for pasta sauce all˜arrabbiata, 80 grams
    4.50
    56.25 / kg
  10. Mix for guacamole, organic, tin, 55 g
    Mix for guacamole, organic, tin, 55 g
    4.95
    90.00 / kg
  11. Mexican herbs, organic, tin, 50 g
    Mexican herbs, organic, tin, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  12. Stew spices, organic, tin, 45 g
    Stew spices, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  13. Maple syrup, organic, 187 ml
    Maple syrup, organic, 187 ml
    7.95
    42.51 / l
  14. Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  15. Mix for bruschetta, 100 grams
    Mix for bruschetta, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  16. Mix for pizza, 80 grams
    Mix for pizza, 80 grams
    4.50
    56.25 / kg
  17. Black cherry/vanilla jam, 80 g
    Black cherry/vanilla jam, 80 g
    3.50
    43.75 / kg
  18. La Chinata' paprika, hot, smoked
    La Chinata' paprika, hot, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  19. Honey, almond, 110 grams
    Honey, almond, 110 grams
    4.25
    38.64 / kg
  20. Parmesan cheese sauce with truffle, 80 g
    Parmesan cheese sauce with truffle, 80 g
    8.95
    111.88 / kg
  21. Meat seasoning, organic, can, 45 g
    Meat seasoning, organic, can, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  22. Oregano, organic, 15 g
    Oregano, organic, 15 g
    2.95
    196.67 / kg
  23. Honey, orange blossom, organic, 110 grams
    Honey, orange blossom, organic, 110 grams
    4.25
    38.64 / kg
  24. Extra jam, apple & cinnamon, 80 grams
    Extra jam, apple & cinnamon, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg