Housekeeping | Dille & Kamille

Housekeeping

At Dille & Kamille, you'll find everything you need for a clean and fresh-feeling home. From scrubbing brushes, brooms and dustpan and brush sets to buckets and natural cleaning products.
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 60
Colour
73 articles found
  1. Stain spray for textiles, 500 ml
    New
    Stain spray for textiles, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  2. Scouring pad, copper, 2, Ø10.5 x 3.5 cm
    New
    Scouring pad, copper, 2, Ø10.5 x 3.5 cm
    4.95
  3. Water repellent maintenance spray, 150 ml
    New
    Water repellent maintenance spray, 150 ml
    14.95
    99.67 / l
  4. Maintenance spray cleaner, 150 ml
    New
    Maintenance spray cleaner, 150 ml
    14.95
    99.67 / l
  5. Maintenance oil for wood, organic, pump bottle, 100 ml
    Maintenance oil for wood, organic, pump bottle, 100 ml
    8.95
    89.50 / l
  6. Laundry basket, round, willow, with lining, large
    Laundry basket, round, willow, with lining, large
    59.95
  7. Beechwood and tampico washing-up brush replacement head
    Beechwood and tampico washing-up brush replacement head
    1.95
  8. Beechwood and tampico washing-up brush
    Beechwood and tampico washing-up brush
    2.95
  9. Metal and beechwood depiller
    Metal and beechwood depiller
    4.95
  10. Beechwood and tampico toilet brush
    Beechwood and tampico toilet brush
    6.95
  11. Anti-moth wardrobe sachet, cedar
    Anti-moth wardrobe sachet, cedar
    3.95
  12. Marseille soap. 300 g block
    Marseille soap. 300 g block
    4.95
    16.50 / kg
  13. Bucket, zinc, cream, 10 L
    Bucket, zinc, cream, 10 L
    16.95
  14. Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    3.95
    39.50 / kg
  15. Bucket, zinc, cream, 10 l
    Bucket, zinc, cream, 10 l
    11.95
  16. Laundry drying balls, felt, 3 pieces
    Laundry drying balls, felt, 3 pieces
    14.95
  17. Clothespins, 36 pieces
    Clothespins, 36 pieces
    3.95
  18. Lint remover with wooden handle
    Lint remover with wooden handle
    6.95
  19. Liquid detergent, unscented, 500 ml
    Liquid detergent, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  20. Bicarbonate of soda, 1000 g
    Bicarbonate of soda, 1000 g
    8.95
    8.95 / kg
  21. Laundry bag, organic cotton, 40 x 36 cm
    Laundry bag, organic cotton, 40 x 36 cm
    3.95
  22. Feather duster, Merino wool
    Feather duster, Merino wool
    16.95
  23. Low laundry basket, willow, large
    Low laundry basket, willow, large
    39.95
  24. Bucket, zinc, cream, 6 l
    Bucket, zinc, cream, 6 l
    9.95