Housekeeping | Dille & Kamille

Housekeeping

At Dille & Kamille, you'll find everything you need for a clean and fresh-feeling home. From scrubbing brushes, brooms and dustpan and brush sets to buckets and natural cleaning products.
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 60
Colour
73 articles found
  1. Small zinc bucket, ⌀ 35 x 17.5 cm
    Small zinc bucket, ⌀ 35 x 17.5 cm
    16.95
  2. Metal, beechwood and plant fibre dustpan and brush
    Metal, beechwood and plant fibre dustpan and brush
    28.95
  3. Bucket with beech handle, zinc, 6 litres
    Bucket with beech handle, zinc, 6 litres
    9.95
  4. Clothespin bag, cotton, 18 x 23 cm
    Clothespin bag, cotton, 18 x 23 cm
    2.95
  5. Beechwood and tampico figure 8-shaped scrubbing brush
    Beechwood and tampico figure 8-shaped scrubbing brush
    5.95
  6. Laundry perfume, lemon verbena, 50 ml
    Laundry perfume, lemon verbena, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
  7. Linen spray, cotton, 500 ml
    Linen spray, cotton, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  8. Beechwood and natural rubber sink plunger
    Beechwood and natural rubber sink plunger
    3.95
  9. Drain unblocker stick, wood, 40 cm
    Drain unblocker stick, wood, 40 cm
    1.25
  10. Floor cloth, cotton, white/olive-green striped, 60 X 60 cm
    Floor cloth, cotton, white/olive-green striped, 60 X 60 cm
    6.95
  11. Cleaning vinegar gel, bag in box, 5 litres
    Cleaning vinegar gel, bag in box, 5 litres
    49.95
  12. Zinc bucket with beech handle, 10 litres
    Zinc bucket with beech handle, 10 litres
    11.95
  13. Laundry perfume, lavender, 50 ml
    Laundry perfume, lavender, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
  14. Round, beechwood and brass wire brush
    Round, beechwood and brass wire brush
    7.95
  15. Beechwood and natural rubber toilet plunger
    Beechwood and natural rubber toilet plunger
    4.95
  16. Scouring agent, tin, 300 g
    Scouring agent, tin, 300 g
    24.95
    124.75 / kg
  17. Liquid mild detergent, unscented, 500 ml
    Liquid mild detergent, unscented, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  18. Washing-up liquid, bag in box, 5 litres
    Washing-up liquid, bag in box, 5 litres
    59.95
  19. Fabric softener, bag in box, 5 litres
    Fabric softener, bag in box, 5 litres
    39.95
  20. Square, palm-leaf laundry basket
    Web Only
    Square, palm-leaf laundry basket
    59.95
  21. Dustbin tapered, zinc, 75 l
    Dustbin tapered, zinc, 75 l
    54.95
  22. Laundry perfume, fresh linen, 50 ml
    Laundry perfume, fresh linen, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
    Ausverkauft
  23. Laundry detergent, bag in box, 5 litres
    Laundry detergent, bag in box, 5 litres
    39.95
    Ausverkauft
  24. Anti-moth disks, cedar wood
    Anti-moth disks, cedar wood
    0.50
    Available soon