Cleaning materials | Dille & Kamille

Cleaning materials

A kitchen cabinet full of aggressive cleaning products is really unnecessary, and our natural cleaning products work just as well (if not better). These are good for the environment, good for you AND kind on your wallet.
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
2 60
Colour
28 articles found
  1. Marseille soap. 300 g block
    Marseille soap. 300 g block
    4.95
    16.50 / kg
  2. Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    3.95
    39.50 / kg
  3. Bicarbonate of soda, 1000 g
    Bicarbonate of soda, 1000 g
    8.95
    8.95 / kg
  4. Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    2.95
  5. Liquid detergent, unscented, 500 ml
    Liquid detergent, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  6. Citric acid, 500 g
    Citric acid, 500 g
    8.95
    17.90 / kg
  7. Sodium percarbonate, 300 g
    Sodium percarbonate, 300 g
    8.95
    29.83 / kg
  8. Soap flakes, 500 grams
    Soap flakes, 500 grams
    9.95
    19.90 / kg
  9. Dishwashing soap, 200 g
    Dishwashing soap, 200 g
    9.95
    49.75 / kg
  10. Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    4.95
    12.38 / kg
  11. Linen spray, lavender, 500 ml
    Linen spray, lavender, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  12. Cleaning vinegar gel, 500 ml
    Cleaning vinegar gel, 500 ml
    8.95
    17.90 / l
  13. Washing-up liquid, 500 ml
    Washing-up liquid, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  14. Wax for wood , 125 ml
    Wax for wood , 125 ml
    11.95
    95.60 / l
  15. Household soap, lemon, 90 g
    Household soap, lemon, 90 g
    3.95
    43.89 / kg
  16. Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    16.95
    16.95 / l
  17. Castile soap, 500 ml
    Castile soap, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  18. Fabric softener, unscented, 500 ml
    Fabric softener, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  19. Linen spray, cotton, 500 ml
    Linen spray, cotton, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  20. Beechwood and natural rubber sink plunger
    Beechwood and natural rubber sink plunger
    3.95
  21. Floor cloth, cotton, white/olive-green striped, 60 X 60 cm
    Floor cloth, cotton, white/olive-green striped, 60 X 60 cm
    6.95
  22. Cleaning vinegar gel, bag in box, 5 litres
    Cleaning vinegar gel, bag in box, 5 litres
    49.95
  23. Beechwood and natural rubber toilet plunger
    Beechwood and natural rubber toilet plunger
    4.95
  24. Scouring agent, tin, 300 g
    Scouring agent, tin, 300 g
    24.95
    124.75 / kg
Page