Coffee

The Peeze Foundation was established in 2010. This foundation supports coffee farmers all over the world in order to share prosperity and knowledge. Want to find out more? Click here for more information. 
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
4 55
Colour
23 articles found
  1. Coffee grinder, stainless steel
    Coffee grinder, stainless steel
    24.95
  2. Measuring spoon with coffee bag clip, coffee, stainless steel
    Measuring spoon with coffee bag clip, coffee, stainless steel
    4.95
  3. Coffee pot, enamel, grey-green/white, 1.3 L
    Coffee pot, enamel, grey-green/white, 1.3 L
    22.95
  4. Coffee beans, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    Coffee beans, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  5. Reusable coffee filter, stainless steel, 2-4 cups
    Reusable coffee filter, stainless steel, 2-4 cups
    7.95
  6. Ground coffee, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    Ground coffee, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  7. Reusable coffee filter, stainless steel, 4-6 cups
    Reusable coffee filter, stainless steel, 4-6 cups
    9.95
  8. Coffee beans, Dorico Brazil, 500 g
    Coffee beans, Dorico Brazil, 500 g
    18.95
    37.90 / kg
  9. Glass and stainless steel coffee jug + filter, 600 ml
    Glass and stainless steel coffee jug + filter, 600 ml
    34.95
  10. Glass and stainless steel milk foamer, 300 ml
    Glass and stainless steel milk foamer, 300 ml
    22.95
  11. Ground coffee caffeine free, organic, Finoro Peru, 250 g
    Ground coffee caffeine free, organic, Finoro Peru, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  12. Aluminium and stainless  steel, 6-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 6-cup percolator
    44.95
  13. Coffee beans, Dorico Brazil, 250 g
    Coffee beans, Dorico Brazil, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  14. Strainer for coffee, stainless steel
    Strainer for coffee, stainless steel
    11.95
  15. Stainless steel coffee pouring jug, 600 ml
    Stainless steel coffee pouring jug, 600 ml
    14.95
  16. Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    24.95
  17. Aluminium and stainless  steel, 3-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 3-cup percolator
    34.95
  18. Cafetiere, 1L
    Cafetiere, 1L
    29.95
  19. Aluminium and stainless  steel, 9-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 9-cup percolator
    54.95
  20. Coffee beans, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    Coffee beans, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  21. Coffee pods, lungo, biodegradable, Andoro Peru/Indonesia, 10pc 52g
    Coffee pods, lungo, biodegradable, Andoro Peru/Indonesia, 10pc 52g
    5.95
    114.42 / kg
    Ausverkauft
  22. Coffee pods espresso, biodegradable, Dorico Brazil, 10 52G
    Coffee pods espresso, biodegradable, Dorico Brazil, 10 52G
    5.95
    114.42 / kg
    Ausverkauft
  23. Ground coffee, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    Ground coffee, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
    Ausverkauft