Loose tea

Do you like to choose your own tea strenght and flavour? Use our loose tealeaves for a perfect cup of tea and maybe even compose your own tea variety. Enjoy a moment of peace and pick your favourite tea.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
3 23
Colour
70 articles found
  1. Blending set for herbal infusions, organic
    New
    Blending set for herbal infusions, organic
    22.95
    279.88 / kg
  2. Autumnal blend, Black tea, 65 g
    Autumnal blend, Black tea, 65 g
    4.95
    76.15 / kg
  3. Bag of organic apple and cinnamon rooibos, 75 g
    Bag of organic apple and cinnamon rooibos, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  4. Bag of organic camomile and lavender herb mix, 50 g
    Bag of organic camomile and lavender herb mix, 50 g
    5.95
    119.00 / kg
  5. Bag of relaxing organic herb mix, 65 g
    Bag of relaxing organic herb mix, 65 g
    5.95
    91.54 / kg
  6. Chamomile, organic, 30 g
    Chamomile, organic, 30 g
    6.95
    231.67 / kg
  7. Chopped ginger, organic, 75 g
    Chopped ginger, organic, 75 g
    6.50
    86.67 / kg
  8. Golden Chai, organic spice blend, 75 g
    Golden Chai, organic spice blend, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  9. Bag of rooibos blend Christmas tea, 75 g
    Bag of rooibos blend Christmas tea, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  10. Blueberry and coconut, White tea, 50 g
    Blueberry and coconut, White tea, 50 g
    5.95
    119.00 / kg
  11. Organic ice tea with green tea, apple/elderflower 75 gr
    Organic ice tea with green tea, apple/elderflower 75 gr
    4.95
    66.00 / kg
  12. Bag of organic mint and honey green tea, 50 g
    Bag of organic mint and honey green tea, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  13. Bag of organic orange and Chai rooibos, 75 g
    Bag of organic orange and Chai rooibos, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  14. Strawberry & citrus, Ice tea blend, 75 g
    Strawberry & citrus, Ice tea blend, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
  15. Lavender, organic, 40 g
    Lavender, organic, 40 g
    5.95
    148.75 / kg
  16. Earl grey, organic black tea, 75 g
    Earl grey, organic black tea, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
  17. Vanilla & lemon, Rooibos, 75 g
    Vanilla & lemon, Rooibos, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  18. Bag of organic winter herb mix, 75 g
    Bag of organic winter herb mix, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  19. Organic pure Rooibos, 75 g
    Organic pure Rooibos, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
  20. Lemon verbena, organic, 15 g
    Lemon verbena, organic, 15 g
    4.50
    300.00 / kg
  21. Peppermint, organic, 30 g
    Peppermint, organic, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  22. Rosebuds, organic, 25 g
    Rosebuds, organic, 25 g
    6.95
    278.00 / kg
  23. Rhubarb & rosehip, Fruit blend, 75 g
    Rhubarb & rosehip, Fruit blend, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  24. Cherry & cranberry, Fruit blend, 75 g
    Cherry & cranberry, Fruit blend, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
Page