Loose tea

Do you like to choose your own tea strenght and flavour? Use our loose tealeaves for a perfect cup of tea and maybe even compose your own tea variety. Enjoy a moment of peace and pick your favourite tea.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
3 23
Colour
70 articles found
  1. Bag of organic orange and ginger black tea 75 g
    Bag of organic orange and ginger black tea 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  2. Bag of organic, Masala Chai, black tea, 75 g
    Bag of organic, Masala Chai, black tea, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  3. Rosebuds, organic, 25 g
    Rosebuds, organic, 25 g
    6.95
    278.00 / kg
  4. Stinging nettle, organic, 30 g
    Stinging nettle, organic, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  5. Peppermint, organic, 30 g
    Peppermint, organic, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  6. Sencha, organic green tea, 75 g
    Sencha, organic green tea, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
  7. Bag of organic, strawberry and hibiscus fruit mix, 75 g
    Bag of organic, strawberry and hibiscus fruit mix, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  8. Fresh citrus, organic blend for iced tea, 50 g
    Fresh citrus, organic blend for iced tea, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  9. Greek mountain tea, organic, 15 g
    Greek mountain tea, organic, 15 g
    4.95
    330.00 / kg
  10. Hibiscus, organic, 40 g
    Hibiscus, organic, 40 g
    4.50
    112.50 / kg
  11. Elderflower, organic, 35 g
    Elderflower, organic, 35 g
    5.50
    157.14 / kg
  12. Tin of relaxing herbal mix, 65 g
    Tin of relaxing herbal mix, 65 g
    8.95
    137.69 / kg
  13. Tin of organic camomile & lavender herb mix, 50 g
    Tin of organic camomile & lavender herb mix, 50 g
    8.95
    179.00 / kg
  14. Refreshing, organic herbal Blend, 65 g
    Refreshing, organic herbal Blend, 65 g
    4.50
    69.23 / kg
  15. Tin of organic orange & rooibos chai, 75 g
    Tin of organic orange & rooibos chai, 75 g
    8.95
    119.33 / kg
  16. Organic Darjeeling, black tea, 75 g
    Organic Darjeeling, black tea, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  17. Tin of Christmas tea, rooibos blend, 75 g
    Tin of Christmas tea, rooibos blend, 75 g
    7.95
    106.00 / kg
  18. Morning blend, organic herb blend, 50 g
    Morning blend, organic herb blend, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  19. Tin of pomegranate and raspberry green tea, 75 g
    Tin of pomegranate and raspberry green tea, 75 g
    7.95
    106.00 / kg
  20. Linden blossom, organic, 25 g
    Linden blossom, organic, 25 g
    5.50
    220.00 / kg
  21. Bag of pear & ginger fruit mix, 75 g
    Bag of pear & ginger fruit mix, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  22. Echinacea, organic, 40 g
    Echinacea, organic, 40 g
    4.50
    112.50 / kg
  23. Pai Mu Tan, organic white tea, 35 g
    Pai Mu Tan, organic white tea, 35 g
    4.50
    128.57 / kg
  24. Tin of organic apple & cinnamon rooibos, 75 g
    Tin of organic apple & cinnamon rooibos, 75 g
    7.95
    106.00 / kg