Loose tea

Do you like to choose your own tea strenght and flavour? Use our loose tealeaves for a perfect cup of tea and maybe even compose your own tea variety. Enjoy a moment of peace and pick your favourite tea.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
3 23
Colour
70 articles found
  1. Lemongrass & verveine, organic green tea, 50 g
    Lemongrass & verveine, organic green tea, 50 g
    4.50
    90.00 / kg
  2. Tin of organic, mint & honey green tea, 50 g
    Tin of organic, mint & honey green tea, 50 g
    7.95
    159.00 / kg
  3. Tin of pear & ginger fruit mix, 75 g
    Tin of pear & ginger fruit mix, 75 g
    7.95
    106.00 / kg
  4. Liquorice roots, organic, 20 g
    Liquorice roots, organic, 20 g
    3.50
    175.00 / kg
  5. Tin of organic winter herb mix, winter blend, 75 g
    Tin of organic winter herb mix, winter blend, 75 g
    7.95
    106.00 / kg
  6. Cherry & Rose, Green tea, 75 g
    Cherry & Rose, Green tea, 75 g
    4.50
    60.00 / kg
  7. Long Jing, organic green tea, 65 g
    Long Jing, organic green tea, 65 g
    6.50
    100.00 / kg
  8. Spring blend, Green tea, 75 g
    Spring blend, Green tea, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  9. Tin of organic Masala Chai, black tea, 75 g
    Tin of organic Masala Chai, black tea, 75 g
    8.95
    119.33 / kg
  10. Tin of Chung Hao, organic Jasmin green tea, 70 g
    Tin of Chung Hao, organic Jasmin green tea, 70 g
    8.95
    127.86 / kg
  11. Lemongrass, organic, 40 g
    Lemongrass, organic, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  12. Liquorice root, pieces, organic, 75 g
    Liquorice root, pieces, organic, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
  13. Marigold, organic, 15 g
    Marigold, organic, 15 g
    5.50
    366.67 / kg
  14. Camomile and rose, herb mix, organic, 20 g
    Camomile and rose, herb mix, organic, 20 g
    6.95
    347.50 / kg
  15. Tin of organic Golden Chai herb mix, 75 g
    Tin of organic Golden Chai herb mix, 75 g
    7.95
    106.00 / kg
  16. Lapsang Souchon, Black tea, 75 g
    Lapsang Souchon, Black tea, 75 g
    4.25
    56.67 / kg
  17. Herbal Tea, pomegranate/mint 65 grams
    Herbal Tea, pomegranate/mint 65 grams
    4.50
    69.23 / kg
  18. Chamomile & citrus, organic herbal blend, 50 g
    Chamomile & citrus, organic herbal blend, 50 g
    4.50
    90.00 / kg
  19. Milky Oolong, Oolong tea, 75 g
    Milky Oolong, Oolong tea, 75 g
    6.95
    92.67 / kg
    Ausverkauft
  20. Evening Blend, Herbal Blend, 95 g
    Evening Blend, Herbal Blend, 95 g
    4.95
    52.11 / kg
    Ausverkauft
  21. Mint & elderberry, Herbal Blend, 50 g
    Mint & elderberry, Herbal Blend, 50 g
    4.50
    90.00 / kg
    Ausverkauft
  22. Bag of organic pomegranate and raspberry green tea, 75 g
    Bag of organic pomegranate and raspberry green tea, 75 g
    4.95
    66.00 / kg
    Ausverkauft
Page