Food | Dille & Kamille

Food

Pasta from Italy, risotto, artisan jams and organic granola: at Dille & Kamille you can find all kinds of culinary goodies that are just a little bit different and of great quality!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 10
Colour
128 articles found
  1. Extra jam, pear & speculaas spices, 320 grams
    New
    Extra jam, pear & speculaas spices, 320 grams
    6.50
    20.31 / kg
  2. Pasta shells Conchiglioni tricolore, organic, 500 g
    New
    Pasta shells Conchiglioni tricolore, organic, 500 g
    6.95
    13.90 / kg
  3. Ladle for risotto, beech wood, 30 cm
    Ladle for risotto, beech wood, 30 cm
    1.50
  4. Sprouting dish, glass, Ø 13.5 cm
    Sprouting dish, glass, Ø 13.5 cm
    9.95
  5. Speculaas spices, organic, tin, 35 g
    Speculaas spices, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  6. Apple pie spices, organic, tin, 35 g
    Apple pie spices, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  7. Honeycomb, beechwood
    Honeycomb, beechwood
    2.50
  8. Organic pasta hearts, 250 g
    Organic pasta hearts, 250 g
    4.95
    19.80 / kg
  9. Ceylon cinnamon sticks, organic, 5 pieces
    Ceylon cinnamon sticks, organic, 5 pieces
    3.95
    197.50 / kg
  10. Sprouts, organic, cress, 50 g
    Sprouts, organic, cress, 50 g
    3.25
    65.00 / kg
  11. Sprouts, organic, broccoli, 25 g
    Sprouts, organic, broccoli, 25 g
    3.25
    130.00 / kg
  12. Granola, organic, chocolate & coconut, 375 g
    Granola, organic, chocolate & coconut, 375 g
    5.95
    15.87 / kg
  13. Granola, organic, apple & cinnamon, 375 g
    Granola, organic, apple & cinnamon, 375 g
    5.95
    15.87 / kg
  14. La Chinata' paprika, sweet, smoked
    La Chinata' paprika, sweet, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  15. Italian herbs, organic, can, 30 g
    Italian herbs, organic, can, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  16. Risotto with porcini mushrooms, 300 grams
    Risotto with porcini mushrooms, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  17. Ground Ceylon cinnamon, organic, 40 g
    Ground Ceylon cinnamon, organic, 40 g
    3.50
    87.50 / kg
  18. Mixed spice for cakes & biscuits, organic, tin, 35 g
    Mixed spice for cakes & biscuits, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  19. Star aniseed, organic, 15 g
    Star aniseed, organic, 15 g
    2.95
    196.67 / kg
  20. Pesto alla genovese, organic, 130 grams
    Pesto alla genovese, organic, 130 grams
    6.50
    50.00 / kg
  21. Risotto with truffle, 300 grams
    Risotto with truffle, 300 grams
    6.95
    23.17 / kg
  22. Farfalle, cinque sapori, 250 g
    Farfalle, cinque sapori, 250 g
    5.50
    22.00 / kg
  23. Sprouts, organic, alfalfa, 50 g
    Sprouts, organic, alfalfa, 50 g
    3.25
    65.00 / kg
  24. Cheese dip, figs & dates, 80 grams
    Cheese dip, figs & dates, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg