Food | Dille & Kamille

Food

Pasta from Italy, risotto, artisan jams and organic granola: at Dille & Kamille you can find all kinds of culinary goodies that are just a little bit different and of great quality!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 10
Colour
128 articles found
  1. Christmas pasta, 'Buon natale', organic, 500 g
    Christmas pasta, 'Buon natale', organic, 500 g
    6.95
    13.90 / kg
  2. Pasta, linguine with garlic and basil, 250 grams
    Pasta, linguine with garlic and basil, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  3. Salad dressing mix, organic, tin, 25 g
    Salad dressing mix, organic, tin, 25 g
    4.95
    198.00 / kg
  4. Hummus mix, organic, tin, 50 g
    Hummus mix, organic, tin, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  5. Rice, bomba, paella, 500 grams
    Rice, bomba, paella, 500 grams
    6.95
    13.90 / kg
  6. Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  7. Nutmeg seeds, organic, 5 pack
    Nutmeg seeds, organic, 5 pack
    4.50
    150.00 / kg
  8. Risotto with saffron, 300 grams
    Risotto with saffron, 300 grams
    6.50
    21.67 / kg
  9. Extra jam, figs, 80 grams
    Extra jam, figs, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg
  10. Honey, orange blossom, organic, 250 grams
    Honey, orange blossom, organic, 250 grams
    7.50
    30.00 / kg
  11. Cardamom pods, organic, 30 g
    Cardamom pods, organic, 30 g
    5.95
    198.33 / kg
  12. Pickling spices, organic, tin, 30g
    Pickling spices, organic, tin, 30g
    4.95
    165.00 / kg
  13. Whole fennel seeds, organic, 30 g
    Whole fennel seeds, organic, 30 g
    2.95
    98.33 / kg
  14. Cajun spices, organic, tin, 45 g
    Cajun spices, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  15. Ginger powder, organic, 45 g
    Ginger powder, organic, 45 g
    3.95
    87.78 / kg
  16. Risotto with asparagus, 300 grams
    Risotto with asparagus, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  17. Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    4.95
    247.50 / kg
  18. Rosemary, organic, 30 g
    Rosemary, organic, 30 g
    2.95
    98.33 / kg
  19. Extra jam, raspberries & berries, 80 grams
    Extra jam, raspberries & berries, 80 grams
    3.50
    43.75 / kg
  20. Thyme, organic, 20 g
    Thyme, organic, 20 g
    3.50
    175.00 / kg
  21. Bouquet garni, pack of 6
    Bouquet garni, pack of 6
    7.95
    265.00 / kg
  22. Thai curry mix, organic, tin, 40 g
    Thai curry mix, organic, tin, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  23. Artichoke cream, organic, 130 g
    Artichoke cream, organic, 130 g
    6.50
    50.00 / kg
  24. Olive oil tapenade, organic, 130 g
    Olive oil tapenade, organic, 130 g
    6.50
    50.00 / kg