Food | Dille & Kamille

Food

Pasta from Italy, risotto, artisan jams and organic granola: at Dille & Kamille you can find all kinds of culinary goodies that are just a little bit different and of great quality!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 10
Colour
128 articles found
  1. Extra jam, apple & cinnamon, 320 grams
    Extra jam, apple & cinnamon, 320 grams
    6.50
    20.31 / kg
  2. Mini Grissini, organic, 150 g
    Mini Grissini, organic, 150 g
    2.95
    19.67 / kg
  3. Risotto with tomatoes, 300 grams
    Risotto with tomatoes, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  4. Black cherry/vanilla jam, 320 g
    Black cherry/vanilla jam, 320 g
    6.50
    20.31 / kg
  5. Chicken seasoning, organic, tin, 35 g
    Chicken seasoning, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  6. Honeycomb, mini, beech wood
    Honeycomb, mini, beech wood
    1.50
  7. La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  8. Pasta facades, organic, 250 g
    Pasta facades, organic, 250 g
    4.95
    19.80 / kg
  9. Sprouts, organic, radish cherry, 25 g
    Sprouts, organic, radish cherry, 25 g
    3.25
    130.00 / kg
  10. Extra jam, blueberries, 320 grams
    Extra jam, blueberries, 320 grams
    6.50
    20.31 / kg
  11. Pasta, linguine with lemon and pepper, 250 grams
    Pasta, linguine with lemon and pepper, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  12. Mild paprika powder, organic, 55 g
    Mild paprika powder, organic, 55 g
    4.50
    81.82 / kg
  13. Sprouts, organic, arugula cherry, 30 g
    Sprouts, organic, arugula cherry, 30 g
    3.25
    108.33 / kg
  14. Granola spices, organic, tin, 45 g
    Granola spices, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  15. Organic saffron, jar 0.5 grams
    Organic saffron, jar 0.5 grams
    8.50
    17,000.00 / kg
  16. Granola, organic, banana and cranberry, 375 g
    Granola, organic, banana and cranberry, 375 g
    5.95
    15.87 / kg
  17. Smoothie/chai latte mix, organic, tin, 40 g
    Smoothie/chai latte mix, organic, tin, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  18. Organic cornflowers, 10 g
    Organic cornflowers, 10 g
    6.95
    695.00 / kg
  19. Turmeric/kurkuma, organic, 40 g
    Turmeric/kurkuma, organic, 40 g
    3.50
    87.50 / kg
  20. Mild curry powder, organic, 50 g
    Mild curry powder, organic, 50 g
    3.95
    79.00 / kg
  21. Sprouts, organic, mustard cherry, 50 g
    Sprouts, organic, mustard cherry, 50 g
    3.25
    65.00 / kg
  22. Truffle cream, 80 g
    Truffle cream, 80 g
    8.95
    111.88 / kg
  23. Risotto with vegetables, 300 grams
    Risotto with vegetables, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  24. Honey, rosemary, 250 grams
    Honey, rosemary, 250 grams
    7.50
    30.00 / kg