Housekeeping | Dille & Kamille

Housekeeping

At Dille & Kamille, you'll find everything you need for a clean and fresh-feeling home. From scrubbing brushes, brooms and dustpan and brush sets to buckets and natural cleaning products.
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 60
Colour
73 articles found
  1. Citric acid, 500 g
    Citric acid, 500 g
    8.95
    17.90 / kg
  2. Bucket, zinc, 1.8 litres
    Bucket, zinc, 1.8 litres
    4.95
  3. Beechwood and tampico round washing-up brush
    Beechwood and tampico round washing-up brush
    4.95
  4. Dishwashing soap, 200 g
    Dishwashing soap, 200 g
    9.95
    49.75 / kg
  5. Laundry basket, straight, willow, with lining, large
    Laundry basket, straight, willow, with lining, large
    59.95
  6. Dustpan and brush, agave, long handle
    Dustpan and brush, agave, long handle
    29.95
  7. Sodium percarbonate, 300 g
    Sodium percarbonate, 300 g
    8.95
    29.83 / kg
  8. Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    2.95
  9. Scouring sponge, coconut fibre
    Scouring sponge, coconut fibre
    4.95
  10. Cleaning vinegar gel, 500 ml
    Cleaning vinegar gel, 500 ml
    8.95
    17.90 / l
  11. Linen spray, lavender, 500 ml
    Linen spray, lavender, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  12. Soap flakes, 500 grams
    Soap flakes, 500 grams
    9.95
    19.90 / kg
  13. Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    16.95
    16.95 / l
  14. Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    4.95
    12.38 / kg
  15. Washing-up liquid, 500 ml
    Washing-up liquid, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  16. Beechwood and tampico glass brush
    Beechwood and tampico glass brush
    5.95
  17. Metal, beechwood and vegetable fibre table brush and pan
    Metal, beechwood and vegetable fibre table brush and pan
    16.95
  18. Wax for wood , 125 ml
    Wax for wood , 125 ml
    11.95
    95.60 / l
  19. Household soap, lemon, 90 g
    Household soap, lemon, 90 g
    3.95
    43.89 / kg
  20. Fabric softener, unscented, 500 ml
    Fabric softener, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  21. Silicone and beechwood toilet brush
    Silicone and beechwood toilet brush
    29.95
  22. Laundry perfume, spring garden, 50 ml
    Laundry perfume, spring garden, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
  23. Beechwood, letter ‘S’-shaped scrubber with tampico and bassine bristles
    Beechwood, letter ‘S’-shaped scrubber with tampico and bassine bristles
    5.95
  24. Castile soap, 500 ml
    Castile soap, 500 ml
    9.95
    19.90 / l