International cuisine | Dille & Kamille

International cuisine

Travel the world without leaving him: be transported to Spain with our paella seasoning, to Italy with a pasta machine or all the way to the Far East with our steamer basket and chopsticks!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 70
Colour
80 articles found
  1. Mix for pasta sauce all˜arrabbiata, 80 grams
    Mix for pasta sauce all˜arrabbiata, 80 grams
    4.50
    56.25 / kg
  2. Baking mix for tapas bread, organic, 360 g
    Baking mix for tapas bread, organic, 360 g
    7.95
    22.08 / kg
  3. Dumpling press, stainless steel
    Dumpling press, stainless steel
    12.95
  4. Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  5. Organic, extra virgin olive oil with basil, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with basil, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  6. Mix for bruschetta, 100 grams
    Mix for bruschetta, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  7. Paella seasoning, 9 g
    Paella seasoning, 9 g
    3.75
    416.67 / kg
  8. D&K santoku knife, beech handle, 32 cm
    D&K santoku knife, beech handle, 32 cm
    22.95
  9. Mix for pizza, 80 grams
    Mix for pizza, 80 grams
    4.50
    56.25 / kg
  10. La Chinata' paprika, hot, smoked
    La Chinata' paprika, hot, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  11. Balsamic vinegar, 12 years aged, 250 ml
    Balsamic vinegar, 12 years aged, 250 ml
    27.95
    111.80 / l
  12. Pasta, linguine with garlic and basil, 250 grams
    Pasta, linguine with garlic and basil, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  13. Rice, bomba, paella, 500 grams
    Rice, bomba, paella, 500 grams
    6.95
    13.90 / kg
  14. Risotto with saffron, 300 grams
    Risotto with saffron, 300 grams
    6.50
    21.67 / kg
  15. Chopsticks natural, bamboo, 22,5cm
    Chopsticks natural, bamboo, 22,5cm
    1.95
  16. Risotto with asparagus, 300 grams
    Risotto with asparagus, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  17. Dough wheel/pasta cutter with beechwood handle
    Dough wheel/pasta cutter with beechwood handle
    7.95
  18. Organic, extra virgin olive oil with peperoncino, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with peperoncino, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  19. Balsamic vinegar, 8 years aged, 250 ml
    Balsamic vinegar, 8 years aged, 250 ml
    19.95
    79.80 / l
  20. Mix for vinaigrette, chilli & orange, 11 g
    Mix for vinaigrette, chilli & orange, 11 g
    8.95
    1,278.57 / kg
  21. Baking mix for pizza, organic, 500 grams
    Baking mix for pizza, organic, 500 grams
    4.95
    9.90 / kg
  22. Mix for aïoli, organic, tin, 50 g
    Mix for aïoli, organic, tin, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  23. Organic, extra virgin olive oil with lemon, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with lemon, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  24. Olive oil, smoked, 500 ml
    Olive oil, smoked, 500 ml
    29.95
    59.90 / l