International cuisine | Dille & Kamille

International cuisine

Travel the world without leaving him: be transported to Spain with our paella seasoning, to Italy with a pasta machine or all the way to the Far East with our steamer basket and chopsticks!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 70
Colour
80 articles found
  1. Risotto with porcini mushrooms, 300 grams
    Risotto with porcini mushrooms, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  2. Stainless steel cannoli form, 14 x 2.2 cm
    Stainless steel cannoli form, 14 x 2.2 cm
    1.95
  3. Risotto with truffle, 300 grams
    Risotto with truffle, 300 grams
    6.95
    23.17 / kg
  4. Grater with collection box, metal and wood, 24,5 cm
    Grater with collection box, metal and wood, 24,5 cm
    16.95
  5. Mortar, black granite, Ø 17 cm
    Mortar, black granite, Ø 17 cm
    34.95
  6. Tapas dish, terracotta, ⌀ 8 cm
    Tapas dish, terracotta, ⌀ 8 cm
    1.95
  7. Ravioli stamp, aluminium,7 x 7 cm
    Ravioli stamp, aluminium,7 x 7 cm
    5.95
  8. Rolling pin, beechwood, pizza, 44.5 cm
    Rolling pin, beechwood, pizza, 44.5 cm
    4.95
  9. Mini Grissini, organic, 150 g
    Mini Grissini, organic, 150 g
    2.95
    19.67 / kg
  10. Tapas dish, terracotta, Ø 12 cm
    Tapas dish, terracotta, Ø 12 cm
    2.95
  11. Risotto with tomatoes, 300 grams
    Risotto with tomatoes, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  12. Tapas dish, terracotta, ⌀ 14 cm
    Tapas dish, terracotta, ⌀ 14 cm
    3.50
  13. La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  14. Garlic press, stainless steel
    Garlic press, stainless steel
    14.95
  15. Pasta, linguine with lemon and pepper, 250 grams
    Pasta, linguine with lemon and pepper, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  16. Grater, mini, stainless steel
    Grater, mini, stainless steel
    2.95
  17. Organic, extra virgin olive oil with garlic, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with garlic, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  18. Ravioli stamp, aluminium, Ø 8 cm
    Ravioli stamp, aluminium, Ø 8 cm
    5.95
  19. Olive oil extra virgen, Spanish, for frying, 1 l
    Olive oil extra virgen, Spanish, for frying, 1 l
    24.95
    24.95 / l
  20. Organic saffron, jar 0.5 grams
    Organic saffron, jar 0.5 grams
    8.50
    17,000.00 / kg
  21. Risotto with vegetables, 300 grams
    Risotto with vegetables, 300 grams
    5.95
    19.83 / kg
  22. Sushi platter with chopsticks, rubberwood, 25 x 15.5 cm
    Sushi platter with chopsticks, rubberwood, 25 x 15.5 cm
    12.95
  23. Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  24. Flour for pasta, organic, 500 grams
    Flour for pasta, organic, 500 grams
    3.95
    7.90 / kg