Herbs & spices | Dille & Kamille

Herbs & spices

The most delightful herbs and spices were a major feature of the very first Dille & Kamille store, and they still are today: discover our wide range of herbs and spices for yourself!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
2 10
Colour
79 articles found
  1. Black peppercorns, organic, 55 g
    Black peppercorns, organic, 55 g
    4.50
    81.82 / kg
  2. Thai curry mix, organic, tin, 40 g
    Thai curry mix, organic, tin, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  3. Steak/chimichurri mix, organic, tin, 40 g
    Steak/chimichurri mix, organic, tin, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  4. Yellow mustard seeds, whole, organic, 65 g
    Yellow mustard seeds, whole, organic, 65 g
    2.95
    45.38 / kg
  5. Rosemary, organic, 30 g
    Rosemary, organic, 30 g
    2.95
    98.33 / kg
  6. Guérande salt, truffle, 60 g
    Guérande salt, truffle, 60 g
    9.95
    165.83 / kg
  7. Fleur de sel rosemary, organic, 70g
    Fleur de sel rosemary, organic, 70g
    6.95
    99.29 / kg
  8. Cardamom pods, organic, 30 g
    Cardamom pods, organic, 30 g
    5.95
    198.33 / kg
  9. Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    Herbs for fish, organic, tin, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  10. Coriander seeds (whole), organic, 35 g
    Coriander seeds (whole), organic, 35 g
    2.95
    84.29 / kg
  11. Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  12. Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    Herbes de Provence, organic, tin, 20 g
    4.95
    247.50 / kg
  13. 4 season peppercorn mix, organic, 50 g
    4 season peppercorn mix, organic, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  14. Glühwein spices, organic, can, 40 g
    Glühwein spices, organic, can, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  15. Mix for roasted potatoes, 100 grams
    Mix for roasted potatoes, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  16. Vadouvan, organic, can, 45 g
    Vadouvan, organic, can, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  17. Five-spice powder, organic, tin, 45 g
    Five-spice powder, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  18. Juniper berries, organic, 35 g
    Juniper berries, organic, 35 g
    3.95
    112.86 / kg
  19. Tzatziki mix, organic, tin, 25 g
    Tzatziki mix, organic, tin, 25 g
    4.95
    198.00 / kg
  20. Himalayan salt, 200 grams
    Himalayan salt, 200 grams
    9.95
    49.75 / kg
  21. Ras el Hanout, organic, tin, 45 g
    Ras el Hanout, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  22. Bouquet garni, pack of 6
    Bouquet garni, pack of 6
    7.95
    265.00 / kg
  23. Sage, organic, 15 g
    Sage, organic, 15 g
    3.50
    233.33 / kg
  24. Garam masala, organic, tin, 45 g
    Garam masala, organic, tin, 45 g
    4.95
    110.00 / kg