Herbs & spices | Dille & Kamille

Herbs & spices

The most delightful herbs and spices were a major feature of the very first Dille & Kamille store, and they still are today: discover our wide range of herbs and spices for yourself!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
2 10
Colour
79 articles found
  1. Mix for stews, organic, 50 g
    New
    Mix for stews, organic, 50 g
    6.95
    139.00 / kg
  2. Speculaas spices, organic, tin, 35 g
    Speculaas spices, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  3. Apple pie spices, organic, tin, 35 g
    Apple pie spices, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  4. Organic pumpkin spice mix, 35 g
    Organic pumpkin spice mix, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  5. Ceylon cinnamon sticks, organic, 5 pieces
    Ceylon cinnamon sticks, organic, 5 pieces
    3.95
    197.50 / kg
  6. La Chinata' paprika, sweet, smoked
    La Chinata' paprika, sweet, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  7. Italian herbs, organic, can, 30 g
    Italian herbs, organic, can, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  8. Mixed spice for cakes & biscuits, organic, tin, 35 g
    Mixed spice for cakes & biscuits, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  9. Chicken seasoning, organic, tin, 35 g
    Chicken seasoning, organic, tin, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  10. Coarse sea salt, organic, 175 g
    Coarse sea salt, organic, 175 g
    6.95
    39.71 / kg
  11. Star aniseed, organic, 15 g
    Star aniseed, organic, 15 g
    2.95
    196.67 / kg
  12. Ground Ceylon cinnamon, organic, 40 g
    Ground Ceylon cinnamon, organic, 40 g
    3.50
    87.50 / kg
  13. La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    La Chinata' paprika, bitter-sweet, smoked
    4.50
    64.29 / kg
  14. Mild paprika powder, organic, 55 g
    Mild paprika powder, organic, 55 g
    4.50
    81.82 / kg
  15. Fleur de sel garlic, organic, 70 g
    Fleur de sel garlic, organic, 70 g
    6.95
    99.29 / kg
  16. Mild curry powder, organic, 50 g
    Mild curry powder, organic, 50 g
    3.95
    79.00 / kg
  17. Meat seasoning, organic, can, 45 g
    Meat seasoning, organic, can, 45 g
    4.95
    110.00 / kg
  18. Smoothie/chai latte mix, organic, tin, 40 g
    Smoothie/chai latte mix, organic, tin, 40 g
    4.95
    123.75 / kg
  19. Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    Mix for pasta sauce, tomato and basil, 100 grams
    4.50
    45.00 / kg
  20. Turmeric/kurkuma, organic, 40 g
    Turmeric/kurkuma, organic, 40 g
    3.50
    87.50 / kg
  21. Organic cornflowers, 10 g
    Organic cornflowers, 10 g
    6.95
    695.00 / kg
  22. Dill, organic, 20 g
    Dill, organic, 20 g
    3.50
    175.00 / kg
  23. Mexican herbs, organic, tin, 50 g
    Mexican herbs, organic, tin, 50 g
    4.95
    99.00 / kg
  24. Chilli flakes, organic, 40 g
    Chilli flakes, organic, 40 g
    3.95
    98.75 / kg