For foodies and home cooks

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 70
Colour
97 articles found
  1. Balsamico raspberry, organic, 250 ml
    Balsamico raspberry, organic, 250 ml
    9.95
    39.80 / kg
  2. Flour sieve, stainless steel, ⌀ 10 cm
    Flour sieve, stainless steel, ⌀ 10 cm
    8.95
  3. Terracotta oven dish with twig motif, Ø 18 cm
    Terracotta oven dish with twig motif, Ø 18 cm
    6.95
  4. Cocktail glass, 300 ml
    Cocktail glass, 300 ml
    6.95
  5. Ravioli stamp, aluminium, Ø 8 cm
    Ravioli stamp, aluminium, Ø 8 cm
    5.95
  6. Olive oil extra virgen, Spanish, for frying, 1 l
    Olive oil extra virgen, Spanish, for frying, 1 l
    24.95
    24.95 / l
  7. Steaming basket stainless steel, Ø 17.5 to 27 cm
    Steaming basket stainless steel, Ø 17.5 to 27 cm
    11.95
  8. Truffle oil, extra virgin olive oil, 100ml
    Truffle oil, extra virgin olive oil, 100ml
    10.95
    109.50 / l
  9. Truffle cream, 80 g
    Truffle cream, 80 g
    8.95
    111.88 / kg
  10. Spiral cutter, stainless steel
    Spiral cutter, stainless steel
    24.95
  11. Sushi platter with chopsticks, rubberwood, 25 x 15.5 cm
    Sushi platter with chopsticks, rubberwood, 25 x 15.5 cm
    12.95
  12. Vegetable peeler, Nogent, beech handle
    Vegetable peeler, Nogent, beech handle
    5.95
  13. Flour for pasta, organic, 500 grams
    Flour for pasta, organic, 500 grams
    3.95
    7.90 / kg
  14. Oil can, stainless steel, 400 ml
    Oil can, stainless steel, 400 ml
    14.95
  15. Tomasu soy sauce, 200 ml
    Tomasu soy sauce, 200 ml
    24.95
    124.75 / l
  16. Meat mallet, beech with aluminium
    Meat mallet, beech with aluminium
    6.95
  17. Set of 3 maple and stainless steel cheese knives 'Ghent'
    Set of 3 maple and stainless steel cheese knives 'Ghent'
    29.95
  18. Stainless steel and rubberwood burger press
    Stainless steel and rubberwood burger press
    16.95
  19. Spoon for kiwi with knife, stainless steel
    Spoon for kiwi with knife, stainless steel
    2.50
  20. Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    Pasta, linguine with squid ink, 250 grams
    5.50
    22.00 / kg
  21. Balsamico fig, organic, 250 ml
    Balsamico fig, organic, 250 ml
    9.95
    39.80 / kg
  22. Honey, almond, 110 grams
    Honey, almond, 110 grams
    4.25
    38.64 / kg
  23. Parmesan cheese sauce with truffle, 80 g
    Parmesan cheese sauce with truffle, 80 g
    8.95
    111.88 / kg
  24. Serrated knife fine, Nogent, beechwood handle, 19 cm
    Serrated knife fine, Nogent, beechwood handle, 19 cm
    8.95