For foodies and home cooks

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 70
Colour
97 articles found
  1. Pesto di pistacchio, vegan, lactose and gluten free, 120 g
    Pesto di pistacchio, vegan, lactose and gluten free, 120 g
    7.95
    66.25 / kg
  2. Honey, orange blossom, organic, 110 grams
    Honey, orange blossom, organic, 110 grams
    4.25
    38.64 / kg
  3. Organic onion chutney, 260 g
    Organic onion chutney, 260 g
    7.95
    30.58 / kg
  4. Rice, bomba, paella, 500 grams
    Rice, bomba, paella, 500 grams
    6.95
    13.90 / kg
  5. Organic, extra virgin olive oil with peperoncino, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with peperoncino, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  6. Balsamic vinegar, 8 years aged, 250 ml
    Balsamic vinegar, 8 years aged, 250 ml
    19.95
    79.80 / l
  7. Guérande salt, truffle, 60 g
    Guérande salt, truffle, 60 g
    9.95
    165.83 / kg
  8. Rubberwood and stainless steel spiral whisk
    Rubberwood and stainless steel spiral whisk
    6.95
  9. Stainless steel and rubberwood waiter’s knife
    Stainless steel and rubberwood waiter’s knife
    12.95
  10. Artichoke cream, organic, 130 g
    Artichoke cream, organic, 130 g
    6.50
    50.00 / kg
  11. Laser-cut hand grater, wooden handle, coarse
    Laser-cut hand grater, wooden handle, coarse
    9.95
  12. Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    24.95
  13. Organic, extra virgin olive oil with lemon, 100 ml
    Organic, extra virgin olive oil with lemon, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
  14. Terracotta olive dish with twig motif
    Terracotta olive dish with twig motif
    6.95
  15. Spaghetti measurer, stainless steel
    Spaghetti measurer, stainless steel
    5.95
  16. Pepper mill, natural wood, 25 cm
    Pepper mill, natural wood, 25 cm
    36.95
  17. Himalayan salt, 200 grams
    Himalayan salt, 200 grams
    9.95
    49.75 / kg
  18. Truffle slicer, adjustable, stainless steel
    Truffle slicer, adjustable, stainless steel
    16.95
  19. Honey, rosemary, 110 grams
    Honey, rosemary, 110 grams
    4.25
    38.64 / kg
  20. Cooking tongs, stainless steel
    Cooking tongs, stainless steel
    7.95
    Ausverkauft
  21. Grater extra sharp, fine, stainless steel
    Grater extra sharp, fine, stainless steel
    11.95
    Ausverkauft
  22. Herb butter mix, organic, tin, 20 g
    Herb butter mix, organic, tin, 20 g
    4.95
    247.50 / kg
    Ausverkauft
  23. Apron, organic cotton, white with black façades
    %
    Apron, organic cotton, white with black façades
    7.47
    Ausverkauft
  24. Oven mitt, organic cotton, orange berries
    %
    Oven mitt, organic cotton, orange berries
    2.75
    Ausverkauft