Baking ingredients | Dille & Kamille

Baking ingredients

Calling all home bakers! At Dille & Kamille you can find special baking mixes for bread, cookies and biscuits or crumbles, as well as extracts that add a little extra flavor to all your baking.
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
3 18
Colour
41 articles found
  1. Almond extract, 60 ml
    Almond extract, 60 ml
    7.95
    132.50 / l
  2. Flour for pasta, organic, 500 grams
    Flour for pasta, organic, 500 grams
    3.95
    7.90 / kg
  3. Baking mix for speculoos cake, 350 grams
    Baking mix for speculoos cake, 350 grams
    7.95
    22.71 / kg
  4. Orange blossom water, 60 ml
    Orange blossom water, 60 ml
    7.95
    132.50 / l
  5. Lemon extract, 60 ml
    Lemon extract, 60 ml
    7.95
    132.50 / l
  6. Baking mix for beer bread, organic, 400 g
    Baking mix for beer bread, organic, 400 g
    7.95
    19.88 / kg
  7. Rose water, 60 ml
    Rose water, 60 ml
    7.95
    132.50 / l
  8. Organic chocolate for hot chocolate, 100% cocoa, 210 g
    Organic chocolate for hot chocolate, 100% cocoa, 210 g
    8.95
    42.62 / kg
  9. Mix for baking cakes, organic, 500 grams
    Mix for baking cakes, organic, 500 grams
    5.95
    11.90 / kg
  10. Peppermint extract, 60 ml
    Peppermint extract, 60 ml
    7.95
    132.50 / l
  11. Baking mix for pizza, organic, 500 grams
    Baking mix for pizza, organic, 500 grams
    4.95
    9.90 / kg
  12. Organic mix for chocolate brioche buns, 500 g
    Organic mix for chocolate brioche buns, 500 g
    6.95
    13.90 / kg
  13. Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  14. Baking soda, canister, 200 g
    Baking soda, canister, 200 g
    4.25
    21.25 / kg
  15. Instant yeast, packet 125 grams
    Instant yeast, packet 125 grams
    3.95
    31.60 / kg
  16. Gingerbread house mix, 500 g
    Gingerbread house mix, 500 g
    15.95
    31.90 / kg
  17. Baking mix for speculaas, organic, 500 grams
    Baking mix for speculaas, organic, 500 grams
    5.95
    11.90 / kg
    Ausverkauft
Page