Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Card, World Animal Protection, animals at a lake
    %
    Card, World Animal Protection, animals at a lake
    1.47
  2. Chalkboard/Magnetic board, 60 x 40 cm
    Chalkboard/Magnetic board, 60 x 40 cm
    17.95
  3. Open seagrass bread basket
    Open seagrass bread basket
    6.95
  4. 4 cardboard and FSC wood instruments in a music case
    4 cardboard and FSC wood instruments in a music case
    24.95
  5. Coat rack, beechwood, 3 hooks, 230 mm x 55 mm
    Coat rack, beechwood, 3 hooks, 230 mm x 55 mm
    7.95
  6. Interlocking discs, wooden, baby toy
    Interlocking discs, wooden, baby toy
    3.25
  7. Kitchen twine, black/white
    Kitchen twine, black/white
    4.95
    0.05 / l
  8. Gift ribbon, checkered
    Gift ribbon, checkered
    3.95
    0.79 / l
  9. Card with envelope, anemone
    Card with envelope, anemone
    2.95
  10. Fresh linen fragrance sticks, 100 ml
    Fresh linen fragrance sticks, 100 ml
    13.95
    139.50 / l
  11. Washing-up liquid, 500 ml
    Washing-up liquid, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  12. Candelabra, porcelain, light brown, low
    Candelabra, porcelain, light brown, low
    4.95
  13. De snelle bakplaat, Rukmini Iyer
    De snelle bakplaat, Rukmini Iyer
    25.99
  14. Soap flakes, 500 grams
    Soap flakes, 500 grams
    9.95
    19.90 / kg
  15. Wax for wood , 125 ml
    Wax for wood , 125 ml
    11.95
    95.60 / l
  16. Bag, Dille & Kamille, recycled cotton, adjustable strap, 40 x 12 x 40 cm
    Bag, Dille & Kamille, recycled cotton, adjustable strap, 40 x 12 x 40 cm
    6.95
  17. Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    Clay powder 'Terre de Sommières' , 400 grams
    4.95
    12.38 / kg
  18. Candle holder, porcelain, white speckled, low
    Candle holder, porcelain, white speckled, low
    4.95
  19. Card, bicycle, flowers and presents
    Card, bicycle, flowers and presents
    1.50
  20. Spring-loaded pins, wooden, baby toy
    Spring-loaded pins, wooden, baby toy
    11.95
  21. Pillar candle, mocha, Ø10 x 9 cm
    Pillar candle, mocha, Ø10 x 9 cm
    8.95
  22. Fragrance spray, Eau de Dille, 500 ml
    Fragrance spray, Eau de Dille, 500 ml
    19.95
    39.90 / l
  23. Stacking tray, bamboo, no. 2
    Stacking tray, bamboo, no. 2
    9.95
  24. Pillar candle, sand, Ø10 x 9 cm
    Pillar candle, sand, Ø10 x 9 cm
    8.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.