Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Candlestick, rubber wood, low, Ø5.5 x H 8 cm
    Candlestick, rubber wood, low, Ø5.5 x H 8 cm
    3.95
  2. Tea light, porcelain
    Tea light, porcelain
    9.95
  3. Pillar candle, curry, Ø6 x 12 cm
    Pillar candle, curry, Ø6 x 12 cm
    3.95
  4. Twin-leaf frame, metal, black, 2 x 18 x 13 cm
    Twin-leaf frame, metal, black, 2 x 18 x 13 cm
    9.95
  5. Scissors, stainless steel
    Scissors, stainless steel
    12.95
  6. Tea lights without cup, beeswax, 12 pieces
    Tea lights without cup, beeswax, 12 pieces
    14.95
  7. FSC wood and metal, 8 tone thumb piano
    FSC wood and metal, 8 tone thumb piano
    19.95
  8. Fragrance spray, fresh linen, 250 ml
    Fragrance spray, fresh linen, 250 ml
    19.95
    79.80 / l
  9. Oval basket, sea grass, yellow, 28 cm x 14 cm
    Oval basket, sea grass, yellow, 28 cm x 14 cm
    12.95
  10. Stacking tray, bamboo, no. 1
    Stacking tray, bamboo, no. 1
    7.95
  11. Linen spray, lavender, 500 ml
    Linen spray, lavender, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  12. Bolga basket, ⌀ 33 cm
    Bolga basket, ⌀ 33 cm
    34.95
  13. Candelabra for advent candle, porcelain, star, red brown
    %
    Candelabra for advent candle, porcelain, star, red brown
    2.47
  14. FSC wood recorder, 30 cm
    FSC wood recorder, 30 cm
    6.95
  15. Silicone and beechwood toilet brush
    Silicone and beechwood toilet brush
    29.95
  16. Raffia basket, rectangular, small
    Raffia basket, rectangular, small
    8.95
  17. Sorting and colouring game, rubberwood, 18m+
    Sorting and colouring game, rubberwood, 18m+
    24.95
  18. Metal, beechwood and vegetable fibre table brush and pan
    Metal, beechwood and vegetable fibre table brush and pan
    16.95
  19. Rotating tealight holder, winter woodland, metal, gold coloured
    Rotating tealight holder, winter woodland, metal, gold coloured
    9.95
  20. Card, babygrow
    Card, babygrow
    1.50
  21. Fragrance oil, organic orange essential oil, 10 ml
    Fragrance oil, organic orange essential oil, 10 ml
    7.95
    795.00 / l
  22. Dille & Kamille bag, organic cotton, extra large, 48 x 65 x 18 cm
    Dille & Kamille bag, organic cotton, extra large, 48 x 65 x 18 cm
    9.95
  23. Card with envelope, forget-me-not
    Card with envelope, forget-me-not
    2.95
  24. Candelabra, recycled glass, green, H20 x Ø7.5 cm
    Candelabra, recycled glass, green, H20 x Ø7.5 cm
    9.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.