Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Hanging glass sphere, glass with horizontal ribbing
    Hanging glass sphere, glass with horizontal ribbing
    2.50
  2. Bucket, zinc, cream, 6 l
    Bucket, zinc, cream, 6 l
    9.95
  3. Bolga basket/shopping basket, savannah grass, round
    Bolga basket/shopping basket, savannah grass, round
    34.95
  4. Candles slim, white, 17 cm, 10
    Candles slim, white, 17 cm, 10
    6.95
  5. Fragrance oil, organic eucalyptus essential oil, 10 ml
    Fragrance oil, organic eucalyptus essential oil, 10 ml
    7.95
    795.00 / l
  6. Bag, Dille & Kamille, jute with handle, 44 x 8 x 44 cm
    Bag, Dille & Kamille, jute with handle, 44 x 8 x 44 cm
    4.95
  7. Bag, Dille & Kamille, organic cotton, twigs and leaves, large
    Bag, Dille & Kamille, organic cotton, twigs and leaves, large
    6.95
  8. Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    2.95
  9. 12 coloured blackboard chalks
    12 coloured blackboard chalks
    3.50
  10. Dishwashing soap, 200 g
    Dishwashing soap, 200 g
    9.95
    49.75 / kg
  11. Dark green, Christmas tree-shaped candle, 10,5 cm
    Dark green, Christmas tree-shaped candle, 10,5 cm
    6.95
  12. Quilted bag, GOTS organic cotton, summer stripes, 46 x 37 x 16 cm
    Quilted bag, GOTS organic cotton, summer stripes, 46 x 37 x 16 cm
    19.95
  13. Wall hook long, metal, black
    Wall hook long, metal, black
    4.95
  14. Flowerpot, red brick, ⌀ 23.5 cm
    Flowerpot, red brick, ⌀ 23.5 cm
    3.95
  15. Dinner candles, blue flowers, 25 cm, set of 2
    Dinner candles, blue flowers, 25 cm, set of 2
    8.95
  16. Pillar candle, brown, Ø7 X 15 cm
    Pillar candle, brown, Ø7 X 15 cm
    4.95
  17. Dustpan and brush, agave, long handle
    Dustpan and brush, agave, long handle
    29.95
  18. Beechwood and tampico round washing-up brush
    Beechwood and tampico round washing-up brush
    4.95
  19. Candlestick, porcelain, scalloped, light green, Ø10.2 cm x 3.2 cm
    Candlestick, porcelain, scalloped, light green, Ø10.2 cm x 3.2 cm
    7.95
  20. Forsythia branch, felt, yellow, 40 cm
    Forsythia branch, felt, yellow, 40 cm
    9.95
  21. Clip, 3.8 cm
    Clip, 3.8 cm
    0.65
  22. Bergamot and cedar scented candle, 210 g
    Bergamot and cedar scented candle, 210 g
    16.95
    80.71 / kg
  23. Card, together under an umbrella
    Card, together under an umbrella
    1.50
  24. Pillar candle, sand, Ø7 X 15 cm
    Pillar candle, sand, Ø7 X 15 cm
    4.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.