Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Chalkboard/Magnetic board, 80 x 60 cm
    Chalkboard/Magnetic board, 80 x 60 cm
    29.95
  2. 10 slim candles, pink, 17 cm
    10 slim candles, pink, 17 cm
    6.95
  3. Scalloped tray, 30 cm
    Scalloped tray, 30 cm
    19.95
  4. Liquid detergent, unscented, 500 ml
    Liquid detergent, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  5. Card with envelope, Christmas Rose
    Card with envelope, Christmas Rose
    2.95
  6. Laundry bag, organic cotton, 40 x 36 cm
    Laundry bag, organic cotton, 40 x 36 cm
    3.95
  7. Card, ladybirds and clover
    Card, ladybirds and clover
    1.50
  8. Citric acid, 500 g
    Citric acid, 500 g
    8.95
    17.90 / kg
  9. Wall hook, metal, black
    Wall hook, metal, black
    2.95
  10. Serving tray, acacia wood, 19 x 10 cm
    Serving tray, acacia wood, 19 x 10 cm
    4.95
  11. Play doctor set with wooden accessories
    Play doctor set with wooden accessories
    19.95
  12. Laptop cover, GOTS organic cotton, spring flowers, 13 inch
    Laptop cover, GOTS organic cotton, spring flowers, 13 inch
    17.95
  13. Fragrance oil, organic cedar wood essential oil, 10 ml
    Fragrance oil, organic cedar wood essential oil, 10 ml
    7.95
    795.00 / l
  14. Twin-leaf frame, metal, black, 2 x 15 x 10 cm
    Twin-leaf frame, metal, black, 2 x 15 x 10 cm
    7.95
  15. Pendant of glass, open, ⌀ 10 cm
    Pendant of glass, open, ⌀ 10 cm
    3.95
  16. Bag, Dille & Kamille, shop façades
    Bag, Dille & Kamille, shop façades
    6.95
  17. Magnifying glass, wood
    Magnifying glass, wood
    7.95
  18. Sodium percarbonate, 300 g
    Sodium percarbonate, 300 g
    8.95
    29.83 / kg
  19. Card 3D with envelope, cat
    Card 3D with envelope, cat
    4.50
  20. Bucket, zinc, 1.8 litres
    Bucket, zinc, 1.8 litres
    4.95
  21. Picnic basket, willow tree, small
    Picnic basket, willow tree, small
    19.95
  22. Card, cake
    Card, cake
    1.50
  23. Ball-shaped vase, recycled glass, brown, Ø11 cm
    %
    Ball-shaped vase, recycled glass, brown, Ø11 cm
    3.97
  24. Shape sorter, wooden
    Shape sorter, wooden
    19.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.