Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
977 articles found
  1. Castile soap, 500 ml
    Castile soap, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  2. Laundry perfume, spring garden, 50 ml
    Laundry perfume, spring garden, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
  3. Rattle stick with rings, wooden
    Rattle stick with rings, wooden
    6.95
  4. Ink stamp, beechwood, leaf motif, ⌀ 2 cm
    Ink stamp, beechwood, leaf motif, ⌀ 2 cm
    2.50
  5. Bag, Dille & Kamille, organic cotton, foldable, 38 x 38 cm
    New
    Bag, Dille & Kamille, organic cotton, foldable, 38 x 38 cm
    3.50
  6. Velvet cushion, organic cotton, moss green, round
    Velvet cushion, organic cotton, moss green, round
    22.95
  7. Set of pans, metal and rubberwood, 2+
    Set of pans, metal and rubberwood, 2+
    29.95
  8. Pillar candle, olive, Ø7 X 15 cm
    Pillar candle, olive, Ø7 X 15 cm
    4.95
  9. Fabric crayons, 8 pack
    Fabric crayons, 8 pack
    3.95
  10. Beeswax, grains, 300 grams
    Beeswax, grains, 300 grams
    14.95
    49.83 / kg
  11. Ink pad. pink, 5 x 5 cm
    Ink pad. pink, 5 x 5 cm
    2.95
  12. Ink pad for stamps, gold, 5 x 5 cm
    Ink pad for stamps, gold, 5 x 5 cm
    2.95
  13. White and brown jute string
    White and brown jute string
    3.25
    0.33 / l
  14. Flowerpot, zinc, olive green, Ø14.5 cm
    Flowerpot, zinc, olive green, Ø14.5 cm
    4.50
  15. Lantern, rattan, natural, Ø 21 x 12 cm
    Lantern, rattan, natural, Ø 21 x 12 cm
    12.95
  16. Medium-sized, rectangular seagrass basket
    Medium-sized, rectangular seagrass basket
    19.95
  17. Puzzle squirrel, wooden, three pieces
    Puzzle squirrel, wooden, three pieces
    7.95
  18. Knitting spool, toadstool, wood, ages 4+
    Knitting spool, toadstool, wood, ages 4+
    4.95
  19. Card 3D with envelope, hedgehog
    Card 3D with envelope, hedgehog
    4.50
  20. 15 sage incense sticks
    15 sage incense sticks
    7.95
    0.53 / pieces
  21. Bucket with beech handle, zinc, 6 litres
    Bucket with beech handle, zinc, 6 litres
    9.95
  22. Ribbed green glass vase, 12 cm
    Ribbed green glass vase, 12 cm
    13.95
  23. Pillar candle, dark green, Ø6 X 12 cm
    Pillar candle, dark green, Ø6 X 12 cm
    3.95
  24. Metal, beechwood and plant fibre dustpan and brush
    Metal, beechwood and plant fibre dustpan and brush
    28.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.