Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
977 articles found
  1. Stacking tray, bamboo, no. 6
    Stacking tray, bamboo, no. 6
    14.95
  2. Fabric softener, unscented, 500 ml
    Fabric softener, unscented, 500 ml
    7.95
    15.90 / l
  3. Flower pot, earthenware, ribbed, forest green, Ø17XH19 cm
    Flower pot, earthenware, ribbed, forest green, Ø17XH19 cm
    16.95
  4. Mood spray Herby & Calm, 100ml
    Mood spray Herby & Calm, 100ml
    18.95
    189.50 / l
  5. Fragrance oil, organic patchouli essential oil, 10 ml
    Fragrance oil, organic patchouli essential oil, 10 ml
    9.95
    995.00 / l
  6. Tray, seagrass, 2 handles, Ø40 x 10 cm
    Tray, seagrass, 2 handles, Ø40 x 10 cm
    22.95
  7. Bolga basket/shopping basket, savannah grass
    Bolga basket/shopping basket, savannah grass
    39.95
  8. Card, dachshund in a beret
    Card, dachshund in a beret
    1.50
  9. Small, glass cuttings & sprouting vase
    Small, glass cuttings & sprouting vase
    7.95
  10. Card with envelope, passion flower
    Card with envelope, passion flower
    2.95
  11. Exercise book, soft cover, lineated, strawberries, A5
    Exercise book, soft cover, lineated, strawberries, A5
    5.25
  12. Tray, acacia wood, Ø 45 X 2 cm
    Tray, acacia wood, Ø 45 X 2 cm
    32.95
  13. Pillar candle, sand, Ø6 X 12 cm
    Pillar candle, sand, Ø6 X 12 cm
    3.95
  14. Puzzle Europe, 5+
    Puzzle Europe, 5+
    29.95
  15. Plate wiper
    Plate wiper
    2.95
  16. Terracotta coloured pillar candle, 10 x 9 cm
    Terracotta coloured pillar candle, 10 x 9 cm
    8.95
  17. Sea grass dog basket, small, 70 x 60 x 18 cm
    Web Only
    Sea grass dog basket, small, 70 x 60 x 18 cm
    39.95
  18. Velvet cushion, organic cotton, blue, round, Ø 40 cm
    Velvet cushion, organic cotton, blue, round, Ø 40 cm
    22.95
  19. Large rectangular seagrass basket
    Large rectangular seagrass basket
    24.95
  20. Papercord, metal and rubber wood toy wagon
    Papercord, metal and rubber wood toy wagon
    69.95
  21. Bus, wooden, yellow
    Bus, wooden, yellow
    7.95
  22. Pharmacy jar, glass, brown, Ø 6 x 11 cm
    Pharmacy jar, glass, brown, Ø 6 x 11 cm
    5.50
  23. Mood spray Pure & Serene
    Mood spray Pure & Serene
    18.95
    189.50 / l
  24. Notebook, blank non-lined paper, 21.5 x 15 cm
    Notebook, blank non-lined paper, 21.5 x 15 cm
    4.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.