Mother's Day gifts | Dille & Kamille

Mother's Day gifts

Mother's Day is almost here: time to put your Mum in the spotlight! With a handwritten card, a nice drawing, or maybe even a gift package packed with sumptuous pampering goodies.... We've put together a list of fun gift ideas to help inspire you.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 45
Colour
81 articles found
  1. Massage oil, eucalyptus & rosemary , 100 ml
    Massage oil, eucalyptus & rosemary , 100 ml
    9.95
    99.50 / l
  2. Massage roller, small, beech wood
    Massage roller, small, beech wood
    6.95
  3. Large vase, glass, hand painted, Ø19 x 16 cm
    Large vase, glass, hand painted, Ø19 x 16 cm
    19.95
  4. Organic, ginger/lemon facade biscuits, 140 g
    Organic, ginger/lemon facade biscuits, 140 g
    4.95
    35.36 / kg
  5. Balsamic vinegar, 12 years aged, 250 ml
    Balsamic vinegar, 12 years aged, 250 ml
    27.95
    111.80 / l
  6. Fig and rhubarb scented candle, 210 g
    Fig and rhubarb scented candle, 210 g
    16.95
    80.71 / kg
  7. Body scrub, lavender & ylang-ylang 200 ml
    Body scrub, lavender & ylang-ylang 200 ml
    9.95
    49.75 / l
  8. Stoneware cake stand with twig motif, Ø 27 cm
    Stoneware cake stand with twig motif, Ø 27 cm
    32.95
  9. Kenzan, flower frog, metal and rubber, Ø 6 cm
    Kenzan, flower frog, metal and rubber, Ø 6 cm
    14.95
  10. Bag, organic cotton, spring flower
    Bag, organic cotton, spring flower
    9.95
  11. Bed table, rubberwood
    Bed table, rubberwood
    39.95
  12. Vase, stoneware, hand painted, crocuses and tulips, Ø14 x 16.5 cm
    Vase, stoneware, hand painted, crocuses and tulips, Ø14 x 16.5 cm
    19.95
  13. Mix for vinaigrette, chilli & orange, 11 g
    Mix for vinaigrette, chilli & orange, 11 g
    8.95
    1,278.57 / kg
  14. Plant pot, earthenware, pale green vertical stripe, ⌀ 13 cm
    Plant pot, earthenware, pale green vertical stripe, ⌀ 13 cm
    4.95
  15. Freesia and musk scented candle, 210 g
    Freesia and musk scented candle, 210 g
    16.95
    80.71 / kg
  16. Seed mix, organic, butterflies, 3 g
    Seed mix, organic, butterflies, 3 g
    3.25
    1,083.33 / kg
  17. Spring blend, Green tea, 75 g
    Spring blend, Green tea, 75 g
    5.95
    79.33 / kg
  18. Deep dish, porcelain, heart shaped, Ø9 x 4 cm
    Deep dish, porcelain, heart shaped, Ø9 x 4 cm
    2.50
  19. Scented candle flowery & balance, 175 g
    Scented candle flowery & balance, 175 g
    18.95
    0.11 / kg
  20. Flower pot, earthenware, green, Ø 15 cm
    Flower pot, earthenware, green, Ø 15 cm
    16.95
  21. Mood spray flowery & balance, 100 ml
    Mood spray flowery & balance, 100 ml
    18.95
    0.19 / l
  22. Notebook, paper, hard cover, spring flower, A5
    Notebook, paper, hard cover, spring flower, A5
    7.95
  23. Laundry perfume, fresh linen, 50 ml
    Laundry perfume, fresh linen, 50 ml
    19.95
    399.00 / l
    Ausverkauft
  24. Eau de Dille reed diffusers, 200 ml
    Eau de Dille reed diffusers, 200 ml
    17.95
    Ausverkauft