Mother's Day gifts | Dille & Kamille

Mother's Day gifts

Mother's Day is almost here: time to put your Mum in the spotlight! With a handwritten card, a nice drawing, or maybe even a gift package packed with sumptuous pampering goodies.... We've put together a list of fun gift ideas to help inspire you.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 45
Colour
81 articles found
  1. Big, recycled cotton Dille & Kamille bag, 40 x 50 x 10 cm
    Big, recycled cotton Dille & Kamille bag, 40 x 50 x 10 cm
    4.95
  2. Kitchen apron, organic cotton, lemons
    Kitchen apron, organic cotton, lemons
    14.95
  3. Organic cotton gift bag with a wildflower motif, 24 x 29 cm
    Organic cotton gift bag with a wildflower motif, 24 x 29 cm
    3.50
  4. SIMPEL, Ottolenghi
    SIMPEL, Ottolenghi
    34.99
  5. Table runner, GOTS organic cotton, wildflowers, 50 x 145 cm
    Web Only
    Table runner, GOTS organic cotton, wildflowers, 50 x 145 cm
    12.95
  6. Mortar, black granite, Ø 13 cm
    Mortar, black granite, Ø 13 cm
    24.95
  7. Organic, hazelnut/cinnamon facade biscuits, 140 g
    Organic, hazelnut/cinnamon facade biscuits, 140 g
    4.95
    35.36 / kg
  8. Teapot reactive glaze, stoneware, green, 750 ml
    Teapot reactive glaze, stoneware, green, 750 ml
    24.95
  9. Scalloped tray, 30 cm
    Scalloped tray, 30 cm
    19.95
  10. Tea mug, stoneware, wildflowers, Ø 9.5 cm
    Tea mug, stoneware, wildflowers, Ø 9.5 cm
    9.95
  11. Pencil case, GOTS organic cotton, meadow flowers
    Pencil case, GOTS organic cotton, meadow flowers
    5.95
  12. Flower seeds, Pluk bouquet wild flowers, organic, 3 g
    Flower seeds, Pluk bouquet wild flowers, organic, 3 g
    3.25
    1,083.33 / kg
  13. Mix for Limoncello spritz, organic, 8.7 g
    %
    Mix for Limoncello spritz, organic, 8.7 g
    4.97
    571.26 / kg
  14. De snelle bakplaat, Rukmini Iyer
    De snelle bakplaat, Rukmini Iyer
    25.99
  15. Blueberries in dark chocolate, 100 g
    Blueberries in dark chocolate, 100 g
    5.95
    59.50 / kg
  16. Calendar, vegetables and fruit
    Calendar, vegetables and fruit
    14.95
  17. Tealight holder, porcelain, pink flower, 12 x 12x 3 cm
    %
    Tealight holder, porcelain, pink flower, 12 x 12x 3 cm
    3.75
  18. Vase, stoneware, hand-painted, violet, hyacinth and daisy, Ø6, x 12.5 cm
    Vase, stoneware, hand-painted, violet, hyacinth and daisy, Ø6, x 12.5 cm
    11.95
  19. Orange and bamboo scented candle, 210 g
    Orange and bamboo scented candle, 210 g
    16.95
    80.71 / kg
  20. GOTS organic cotton tea cosy with meadow flower motif, 33 cm
    GOTS organic cotton tea cosy with meadow flower motif, 33 cm
    12.95
  21. Milk chocolate strawberries, 80 g
    Milk chocolate strawberries, 80 g
    4.95
    61.88 / kg
  22. Tablecloth, GOTS organic cotton, spring flowers, 145 x 250 cm
    Tablecloth, GOTS organic cotton, spring flowers, 145 x 250 cm
    44.95
  23. Tea infuser bird, stainless steel
    Tea infuser bird, stainless steel
    2.95
  24. Olive oil, organic, monocultivar, 500 ml
    Olive oil, organic, monocultivar, 500 ml
    27.95
    55.90 / l