Confectionery & sweets | Dille & Kamille

Confectionery & sweets

Old-fashioned sweets! Sweet or salty liquorice, pastilles from Pastiglie Leone in Italy, surprising flavours of chocolate or unique biscuits and cookies: what is your Dille & Kamille favourite?
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 14
Colour
66 articles found
  1. Honey licorice, 150 grams
    Honey licorice, 150 grams
    3.50
    23.33 / kg
  2. Sherbet lemons, 150 g
    Sherbet lemons, 150 g
    3.50
    23.33 / kg
  3. Organic, ginger/lemon facade biscuits, 140 g
    Organic, ginger/lemon facade biscuits, 140 g
    4.95
    35.36 / kg
  4. Dark chocolate bar with cocoa nibs & Himalayan salt, 130 g
    Dark chocolate bar with cocoa nibs & Himalayan salt, 130 g
    4.95
    38.08 / kg
  5. Cantuccini pistacchio Cioccolato, 180 g
    Cantuccini pistacchio Cioccolato, 180 g
    7.95
    44.17 / kg
  6. Citrus segments, 160 grams
    Citrus segments, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  7. Pear drops, 160 grams
    Pear drops, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  8. Chocolate drops for making hot chocolate, 100% cocoa, 200 g
    Chocolate drops for making hot chocolate, 100% cocoa, 200 g
    8.95
    44.75 / kg
  9. Milk chocolate bar with pecans and broken cookies, 45 g
    Milk chocolate bar with pecans and broken cookies, 45 g
    2.95
    65.56 / kg
  10. Dark chocolate bar with coffee & cardamom, 130 g
    Dark chocolate bar with coffee & cardamom, 130 g
    4.95
    38.08 / kg
  11. Pastilles, Spritz, 27 gram
    Pastilles, Spritz, 27 gram
    2.75
    101.85 / kg
  12. Organic chocolate for hot chocolate, 100% cocoa, 210 g
    Organic chocolate for hot chocolate, 100% cocoa, 210 g
    8.95
    42.62 / kg
  13. Licorice bears, sugar free
    Licorice bears, sugar free
    3.50
    23.33 / kg
  14. Salmiac stick, 55g, 24 cm
    Salmiac stick, 55g, 24 cm
    1.95
    35.45 / kg
  15. Brussels male, 160 grams
    Brussels male, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  16. Chocolate bar, milk and pistachio cream, 140 g
    Chocolate bar, milk and pistachio cream, 140 g
    6.95
    49.64 / kg
  17. Dark chocolate bar with orange, 45 g
    Dark chocolate bar with orange, 45 g
    2.95
    65.56 / kg
  18. Milk chocolate bar with raspberries & macarons, 130 g
    Milk chocolate bar with raspberries & macarons, 130 g
    4.95
    38.08 / kg
  19. Double salt liquorice triangles, 160 g
    Double salt liquorice triangles, 160 g
    3.50
    21.88 / kg
  20. Witch's broomsticks, 160 g
    Witch's broomsticks, 160 g
    3.50
    21.88 / kg
  21. Chalk liquorice, 160 grams
    Chalk liquorice, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  22. Candy cinnamon stick, 55 grams
    Candy cinnamon stick, 55 grams
    1.95
    35.45 / kg
  23. Cocoa powder, caramel, 20 g
    Cocoa powder, caramel, 20 g
    1.50
    75.00 / kg
  24. Peppermint lozenges, 125 g
    Peppermint lozenges, 125 g
    3.50
    28.00 / kg