Confectionery & sweets | Dille & Kamille

Confectionery & sweets

Old-fashioned sweets! Sweet or salty liquorice, pastilles from Pastiglie Leone in Italy, surprising flavours of chocolate or unique biscuits and cookies: what is your Dille & Kamille favourite?
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 14
Colour
66 articles found
  1. Façades liquorice, 150 g
    Façades liquorice, 150 g
    3.50
    23.33 / kg
  2. Nougat cranberry, 75 grams
    Nougat cranberry, 75 grams
    3.25
    43.33 / kg
  3. Tin of miniature almond/pistachio nougat, 180 g
    Tin of miniature almond/pistachio nougat, 180 g
    13.95
    77.50 / kg
  4. Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    Gingerbread spices, organic, can, 35 g
    4.95
    141.43 / kg
  5. Honey bees, 150 g
    Honey bees, 150 g
    3.50
    23.33 / kg
  6. Eucalyptus drops, 160 grams
    Eucalyptus drops, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  7. 8 chocolate Christmas stars, approx. 130 g
    8 chocolate Christmas stars, approx. 130 g
    6.95
    53.46 / kg
  8. White chocolate bar with yoghurt & blueberries, 130 g
    White chocolate bar with yoghurt & blueberries, 130 g
    4.95
    38.08 / kg
  9. Pastilles, lemon, 27 g
    Pastilles, lemon, 27 g
    2.75
    101.85 / kg
  10. Dark chocolate bar with hazelnut praline, 45 g
    Dark chocolate bar with hazelnut praline, 45 g
    2.95
    65.56 / kg
  11. Cantuccini Tradizionale, 180 grams
    Cantuccini Tradizionale, 180 grams
    6.50
    36.11 / kg
  12. Lemon nougat, 75 g
    Lemon nougat, 75 g
    3.25
    43.33 / kg
  13. Organic mix for chocolate brioche buns, 500 g
    Organic mix for chocolate brioche buns, 500 g
    6.95
    13.90 / kg
  14. Spice licorice, 160 grams
    Spice licorice, 160 grams
    3.50
    21.88 / kg
  15. Chocolate letter, milk
    Chocolate letter, milk
    8.95
    42.62 / kg
  16. Liquorice coins, 160 g
    Liquorice coins, 160 g
    3.50
    21.88 / kg
  17. Nougat vanilla & cocoa, 75 grams
    Nougat vanilla & cocoa, 75 grams
    3.25
    43.33 / kg
  18. Straw soldier, 15 grams
    Straw soldier, 15 grams
    1.50
    100.00 / kg
    Not online, check stock in store
Page