Care products | Dille & Kamille

Care products

Soft towels, delightful smelling soap, shampoo bars, bath salts and body lotion: at Dille & Kamille, you can find everything you need to take good (and natural) care of yourself!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 28
Colour
127 articles found
  1. Deodorant cream, sensitive skin, 40 g
    Deodorant cream, sensitive skin, 40 g
    9.95
    248.75 / kg
  2. Steam flowers, 45 grams
    Steam flowers, 45 grams
    8.95
    198.89 / kg
  3. Body cream, fig & rose, 200 ml
    Body cream, fig & rose, 200 ml
    9.95
    49.75 / l
  4. Aloe vera gel, 75 ml
    Aloe vera gel, 75 ml
    7.95
    79.50 / l
  5. Face bar, facial soap, 60 g
    Face bar, facial soap, 60 g
    8.95
    149.17 / kg
  6. Foot scrub, 100 ml
    Foot scrub, 100 ml
    7.95
    79.50 / l
  7. Argan oil, organic, 80 ml
    Argan oil, organic, 80 ml
    19.95
    249.38 / l
  8. Herb balm, calendula, 45 g
    Herb balm, calendula, 45 g
    11.95
    265.56 / kg
  9. Herb balm, camomile, 45 g
    Herb balm, camomile, 45 g
    11.95
    265.56 / kg
  10. Eucalyptus & rosemary bath & shower oil, 100 ml
    %
    Eucalyptus & rosemary bath & shower oil, 100 ml
    4.47
    44.70 / l
    Ausverkauft
  11. Relaxing facial mask, 75 ml
    %
    Relaxing facial mask, 75 ml
    3.47
    46.27 / l
    Ausverkauft
  12. Facial cleanser, bottle, 125 ml
    %
    Facial cleanser, bottle, 125 ml
    4.97
    39.76 / l
    Ausverkauft
  13. Lavender & ylang-ylang bath & shower oil, 100 ml
    %
    Lavender & ylang-ylang bath & shower oil, 100 ml
    4.47
    44.70 / l
    Ausverkauft
  14. Almond & bergamot hair mask, 300 ml
    %
    Almond & bergamot hair mask, 300 ml
    7.47
    24.90 / l
    Ausverkauft
  15. Cleansing foam for the face, dry/sensitive skin, 150 ml
    %
    Cleansing foam for the face, dry/sensitive skin, 150 ml
    4.97
    33.13 / l
    Ausverkauft
  16. Nourishing night cream, 75 ml
    %
    Nourishing night cream, 75 ml
    4.97
    66.27 / l
    Ausverkauft
  17. Hand cream, almond & bergamot, 100 ml
    Hand cream, almond & bergamot, 100 ml
    6.95
    69.50 / l
    Ausverkauft
  18. Foot cream, 100 ml
    Foot cream, 100 ml
    7.95
    79.50 / l
    Ausverkauft
  19. Toothbrush, bamboo, hard
    %
    Toothbrush, bamboo, hard
    2.47
    Ausverkauft
  20. Dry shampoo, all hair types, 70 g
    Dry shampoo, all hair types, 70 g
    14.95
    213.57 / kg
    Ausverkauft
  21. Bamboo-handled razor, includes 6 blades
    %
    Bamboo-handled razor, includes 6 blades
    4.97
    Ausverkauft
  22. Shower gel, lavender & ylang-ylang, 300 ml
    Shower gel, lavender & ylang-ylang, 300 ml
    8.95
    29.83 / l
    Ausverkauft
  23. Vitamin E oil, 30 ml
    %
    Vitamin E oil, 30 ml
    4.97
    165.67 / l
    Ausverkauft
  24. Massage oil, eucalyptus & rosemary , 100 ml
    Massage oil, eucalyptus & rosemary , 100 ml
    9.95
    99.50 / l
    Ausverkauft