As good as new | Dille & Kamille

As good as new

This spring, we are also getting to work inside. With our natural cleaning products, you will clean the whole house radiantly. This will make your home feel fresh and tidy again, in a sustainable way.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 25
Colour
36 articles found
  1. Kitchen towel, recycled cotton, light-green, 50 x 50 cm
    Kitchen towel, recycled cotton, light-green, 50 x 50 cm
    5.95
  2. Straight spatula, beechwood, 25 cm
    Straight spatula, beechwood, 25 cm
    0.95
  3. Dishcloth, organic cotton, white/olive green chequered
    Dishcloth, organic cotton, white/olive green chequered
    2.50
  4. Maintenance oil for wood, organic, pump bottle, 100 ml
    Maintenance oil for wood, organic, pump bottle, 100 ml
    8.95
    89.50 / l
  5. Beechwood and tampico washing-up brush
    Beechwood and tampico washing-up brush
    2.95
  6. Metal and beechwood depiller
    Metal and beechwood depiller
    4.95
  7. Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    Marseille soap 'Terre de Sommières', 100 grams
    3.95
    39.50 / kg
  8. Bucket, zinc, cream, 10 l
    Bucket, zinc, cream, 10 l
    11.95
  9. Spatula straight, beechwood, 30 cm
    Spatula straight, beechwood, 30 cm
    1.25
  10. Spoon, beech wood, 30.5 cm
    Spoon, beech wood, 30.5 cm
    1.50
  11. Lint remover with wooden handle
    Lint remover with wooden handle
    6.95
  12. Bicarbonate of soda, 1000 g
    Bicarbonate of soda, 1000 g
    8.95
    8.95 / kg
  13. Citric acid, 500 g
    Citric acid, 500 g
    8.95
    17.90 / kg
  14. Sodium percarbonate, 300 g
    Sodium percarbonate, 300 g
    8.95
    29.83 / kg
  15. Bucket, zinc, cream, 6 l
    Bucket, zinc, cream, 6 l
    9.95
  16. Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    Dust cloth, organic cotton, green, 45 x 45 cm
    2.95
  17. Beechwood and tampico round washing-up brush
    Beechwood and tampico round washing-up brush
    4.95
  18. Cleaning vinegar gel, 500 ml
    Cleaning vinegar gel, 500 ml
    8.95
    17.90 / l
  19. Scouring sponge, coconut fibre
    Scouring sponge, coconut fibre
    4.95
  20. Washing-up liquid, 500 ml
    Washing-up liquid, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  21. Wax for wood , 125 ml
    Wax for wood , 125 ml
    11.95
    95.60 / l
  22. Tea towel, organic cotton, green leaf pattern
    Tea towel, organic cotton, green leaf pattern
    4.95
  23. FSC-certified beechwood cutting board, 20 x 30 cm
    FSC-certified beechwood cutting board, 20 x 30 cm
    14.95
  24. Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    Black soap multi-purpose cleaner, 1 litre
    16.95
    16.95 / l
Page