Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Shopping bag, organic cotton, dark green, 44 x 35 cm
    Shopping bag, organic cotton, dark green, 44 x 35 cm
    11.95
  2. Flower frog, rubberwood, Ø 6.5 cm
    Flower frog, rubberwood, Ø 6.5 cm
    2.95
  3. Flowerpot 'Mara', green, terracotta, Ø 16 cm
    Flowerpot 'Mara', green, terracotta, Ø 16 cm
    19.95
  4. Freesia and musk scented candle, 210 g
    Freesia and musk scented candle, 210 g
    16.95
    80.71 / kg
  5. Card, World Animal Protection, animals among flowers
    Card, World Animal Protection, animals among flowers
    2.95
  6. Pillar candle, mocha, Ø7 x 15 cm
    Pillar candle, mocha, Ø7 x 15 cm
    4.95
  7. Rectangular, beechwood tray, 30 x 45 cm
    Rectangular, beechwood tray, 30 x 45 cm
    34.95
  8. Kaleidoscope, blue tit, ages 3+
    Kaleidoscope, blue tit, ages 3+
    8.95
  9. Finger puppet, sheep, wool, 9 cm
    Finger puppet, sheep, wool, 9 cm
    4.95
  10. Washing-up liquid, bag in box, 5 litres
    Washing-up liquid, bag in box, 5 litres
    59.95
  11. Plant pot, earthenware, grey-green fluted, ⌀ 13 cm
    Plant pot, earthenware, grey-green fluted, ⌀ 13 cm
    4.95
  12. Terracotta flowerpot 'Mara', Ø 13 cm
    Terracotta flowerpot 'Mara', Ø 13 cm
    15.95
  13. Gravel-grey, earthenware flowerpot, Ø20 cm
    Gravel-grey, earthenware flowerpot, Ø20 cm
    8.95
  14. Liquid mild detergent, unscented, 500 ml
    Liquid mild detergent, unscented, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  15. Flowerpot 'Prado', white, terracotta, Ø 21 cm
    Flowerpot 'Prado', white, terracotta, Ø 21 cm
    29.95
  16. Pillar candle, dark green, Ø7 X 15 cm
    Pillar candle, dark green, Ø7 X 15 cm
    4.95
  17. Harvest basket, seagrass, ⌀ 21 cm
    Harvest basket, seagrass, ⌀ 21 cm
    9.95
  18. Flower pot, earthenware, yellow, Ø 20 cm
    Flower pot, earthenware, yellow, Ø 20 cm
    8.95
  19. Freesia and musk fragrance sticks, 100 ml
    Freesia and musk fragrance sticks, 100 ml
    13.95
    139.50 / l
  20. Pharmacy jar, glass, Ø 6 x 11 cm
    Pharmacy jar, glass, Ø 6 x 11 cm
    4.50
  21. Flowerpot 'Mara', green, terracotta, Ø 13cm
    Flowerpot 'Mara', green, terracotta, Ø 13cm
    15.95
  22. Pillar candle, faded pink, Ø6 x 12 cm
    Pillar candle, faded pink, Ø6 x 12 cm
    3.95
  23. Exercise book, soft cover, lined, wild hyacinth, A5
    Exercise book, soft cover, lined, wild hyacinth, A5
    5.25
  24. Pillar candle, light blue, Ø6 X12 cm
    Pillar candle, light blue, Ø6 X12 cm
    3.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.