Consciously slowing down | Dille & Kamille

Consciously slowing down

Nothing but flour, water and your own two hands. Mixing, kneading, waiting and making something with care: baking invites you to slow down and enjoy the process. From fresh bread and biscuits to homemade pasta. Take your time and discover the joy of making something entirely from scratch.

Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
1 70
Colour
39 articles found
  1. Ravioli press, aluminium
    Ravioli press, aluminium
    17.95
  2. Pasta drying rack
    Pasta drying rack
    16.95
  3. Organic mix crumble, 400 grams
    Organic mix crumble, 400 grams
    5.50
    13.75 / kg
  4. Italian herbs, organic, can, 30 g
    Italian herbs, organic, can, 30 g
    4.95
    165.00 / kg
  5. Cutters, recycled stainless steel, set of 6 shapes from nature
    Cutters, recycled stainless steel, set of 6 shapes from nature
    11.95
  6. Coarse sea salt, organic, 175 g
    Coarse sea salt, organic, 175 g
    6.95
    39.71 / kg
  7. Flour for pasta, organic, 500 grams
    Flour for pasta, organic, 500 grams
    3.95
    7.90 / kg
  8. Speculaas biscuit mould with smock mill, large
    Speculaas biscuit mould with smock mill, large
    7.95
  9. Recycled stainless steel cake pan, Ø 30 cm, PFAS-free
    Recycled stainless steel cake pan, Ø 30 cm, PFAS-free
    16.95
  10. Speculaas biscuit mould with wip mill, large
    Speculaas biscuit mould with wip mill, large
    7.95
  11. Vinegar, white wine, chardonnay, 250 ml
    Vinegar, white wine, chardonnay, 250 ml
    6.95
    27.80 / l
  12. Olive oil extra virgin, organic, Biancolilla, 500 ml
    Olive oil extra virgin, organic, Biancolilla, 500 ml
    24.95
    49.90 / l
  13. Mixing bowl, stainless steel, 4.5 litres
    Mixing bowl, stainless steel, 4.5 litres
    12.95
    Ausverkauft
  14. Cutters, recycled stainless steel, set of 6 woodland shapes
    Cutters, recycled stainless steel, set of 6 woodland shapes
    11.95
    Ausverkauft
  15. Baking mix for speculaas, organic, 500 grams
    Baking mix for speculaas, organic, 500 grams
    5.95
    11.90 / kg
    Ausverkauft
Page