Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
975 articles found
  1. Scouring pad, copper, 2, Ø10.5 x 3.5 cm
    New
    Scouring pad, copper, 2, Ø10.5 x 3.5 cm
    4.95
  2. Dinner candle, star and moon, 30 cm, 2
    New
    Dinner candle, star and moon, 30 cm, 2
    3.95
  3. Stain spray for textiles, 500 ml
    New
    Stain spray for textiles, 500 ml
    9.95
    19.90 / l
  4. Dinner candle, red with twigs, 30 cm
    New
    Dinner candle, red with twigs, 30 cm
    3.95
  5. Candlestick, reddish brown glass, twig with stars, Ø9 x 12 cm
    New
    Candlestick, reddish brown glass, twig with stars, Ø9 x 12 cm
    14.95
  6. Water repellent maintenance spray, 150 ml
    New
    Water repellent maintenance spray, 150 ml
    14.95
    99.67 / l
  7. Maintenance spray cleaner, 150 ml
    New
    Maintenance spray cleaner, 150 ml
    14.95
    99.67 / l
  8. Candlestick, glass, twigs and stars, Ø9 x 12 cm
    New
    Candlestick, glass, twigs and stars, Ø9 x 12 cm
    14.95
  9. Seasonal ring or advent calendar, wood, Ø 24 cm
    Seasonal ring or advent calendar, wood, Ø 24 cm
    9.95
  10. Dinner candle, ivory, 27 cm
    Dinner candle, ivory, 27 cm
    1.10
  11. Dinner candle, yellow ochre, 27 cm
    Dinner candle, yellow ochre, 27 cm
    1.10
  12. Dinner candles, white with mushrooms, 25 cm, 2
    Dinner candles, white with mushrooms, 25 cm, 2
    8.95
  13. Inserts for ring-shaped candelabra, wood, trees, set of 4
    Inserts for ring-shaped candelabra, wood, trees, set of 4
    9.95
  14. Tealight holder, porcelain, reddish brown, Ø7.2 cm x 5.5 cm
    Tealight holder, porcelain, reddish brown, Ø7.2 cm x 5.5 cm
    4.95
  15. Dinner candle, burgundy, 27 cm
    Dinner candle, burgundy, 27 cm
    1.10
  16. Inserts for ring-shaped candelabra, wood, numbers (0-9)
    Inserts for ring-shaped candelabra, wood, numbers (0-9)
    14.95
  17. Triptych frame, metal, black, 3 x 10 x 15 cm
    Triptych frame, metal, black, 3 x 10 x 15 cm
    9.95
  18. Wicker basket with handles
    Wicker basket with handles
    9.95
  19. Dinner candle, moss green, 27 cm
    Dinner candle, moss green, 27 cm
    1.10
  20. Card, flowers in Weck jar
    Card, flowers in Weck jar
    1.50
  21. Tealight holder, ribbed glass, blue, 6.5 X Ø6 cm
    %
    Tealight holder, ribbed glass, blue, 6.5 X Ø6 cm
    2.47
  22. Card, bunch of flowers
    Card, bunch of flowers
    1.50
  23. Dinner candle, caramel, 18 cm
    Dinner candle, caramel, 18 cm
    0.79
  24. Scented sachet, cotton
    Scented sachet, cotton
    3.50
    350.00 / g

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.