Home | Dille & Kamille

Home

At Dille & Kamille, you'll find everything you need to transform your house into a real home. From timeless chairs to soft blankets, and from flowerpots to beautiful candles and candelabras. Carefully selected!
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
0 80
977 articles found
  1. Ink stamp, beechwood, beetle motif, ⌀ 2 cm
    Ink stamp, beechwood, beetle motif, ⌀ 2 cm
    2.50
  2. Puzzle animals, round
    Puzzle animals, round
    13.95
  3. Incense-holder, ceramic, white speckled, ⌀ 10 cm
    Incense-holder, ceramic, white speckled, ⌀ 10 cm
    4.95
  4. Ochre yellow, ribbed earthenware flowerpot
    Ochre yellow, ribbed earthenware flowerpot
    4.95
  5. Pillar candle, curry, Ø7 x 15 cm
    Pillar candle, curry, Ø7 x 15 cm
    4.95
  6. Ink pad, light green, 5 x 5 cm
    Ink pad, light green, 5 x 5 cm
    2.95
  7. Velvet cushion, organic cotton, off white, round, Ø 40 cm
    Velvet cushion, organic cotton, off white, round, Ø 40 cm
    22.95
  8. Plant pot, earthenware, yellow, ⌀ 25 cm
    Plant pot, earthenware, yellow, ⌀ 25 cm
    12.95
  9. Flowerpot, zinc, apricot, Ø11 cm
    %
    Flowerpot, zinc, apricot, Ø11 cm
    1.75
  10. Mindfulness candles, beeswax, 25 pack
    Mindfulness candles, beeswax, 25 pack
    14.95
  11. Finger puppet, fox and cub, wool, 8 cm
    Finger puppet, fox and cub, wool, 8 cm
    5.50
  12. Fragrance spray, fig and rhubarb, 250 ml
    Fragrance spray, fig and rhubarb, 250 ml
    19.95
    79.80 / l
  13. Marker pencil, bright green
    Marker pencil, bright green
    2.25
  14. Card, World Animal Protection, wolves on the heat
    Card, World Animal Protection, wolves on the heat
    2.95
  15. Bag Dille & Kamille mini, organic cotton, 12 x 12 cm
    Bag Dille & Kamille mini, organic cotton, 12 x 12 cm
    1.95
  16. Watch, wooden, yellow/lilac
    Watch, wooden, yellow/lilac
    3.95
  17. Truck and trailer, wooden
    Truck and trailer, wooden
    34.95
  18. Linen spray, cotton, 500 ml
    Linen spray, cotton, 500 ml
    6.95
    13.90 / l
  19. Porcelain incense holder
    Porcelain incense holder
    4.95
  20. Shopping bag, organic cotton, green, 46 x 34 x 18 cm
    Shopping bag, organic cotton, green, 46 x 34 x 18 cm
    17.95
  21. Fragrance oil, organic rosemary essential oil, 10 ml
    Fragrance oil, organic rosemary essential oil, 10 ml
    9.95
    995.00 / l
  22. Mood spray Soft & Sensitive
    Mood spray Soft & Sensitive
    18.95
    189.50 / l
  23. Marker pencil, bright yellow
    Marker pencil, bright yellow
    2.25
  24. Flower pot, earthenware, ribbed, light beige, Ø17 X H19 cm
    Flower pot, earthenware, ribbed, light beige, Ø17 X H19 cm
    16.95

At Dille & Kamille you can find everything for a cozy home.

We can think of (almost) nothing nicer than coming home to a cozy house! With our cleaning products, brushes and baskets, you can keep the house tidy and fresh.

At Dille & Kamille you will find versatile cleaning products such as Marseille soap, bicarbonate of soda, black soap and good cleaning tools to keep your house clean.

Wicker baskets for storage

For toys, shoes, scarves, laundry, firewood, blankets, magazines and newspapers: storage baskets are actually indispensable in the house. Our baskets are made of natural materials such as wild sugarcane, willow and seagrass.  

Create ambience in your home with our home accessories

A clean house is of course the perfect basis to create ambience in your home. Make it cozy with our cushions and rugs. Then add some color accents with candles, flowerpots and frames. And place a nice vase with (dried) flowers. With our scented candles, room sprays or burners for essential oils, the house will smell (extra) nice too.