Coffee

The Peeze Foundation was established in 2010. This foundation supports coffee farmers all over the world in order to share prosperity and knowledge. Want to find out more? Click here for more information. 
Filter & sort
Show filters
Shopping Options
Price
4 55
Colour
23 articles found
  1. Coffee grinder, stainless steel
    Coffee grinder, stainless steel
    24.95
  2. Coffee pot, enamel, grey-green/white, 1.3 L
    Coffee pot, enamel, grey-green/white, 1.3 L
    22.95
  3. Measuring spoon with coffee bag clip, coffee, stainless steel
    Measuring spoon with coffee bag clip, coffee, stainless steel
    4.95
  4. Coffee beans, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    Coffee beans, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  5. Ground coffee, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    Ground coffee, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  6. Stainless steel coffee pouring jug, 600 ml
    Stainless steel coffee pouring jug, 600 ml
    14.95
  7. Coffee beans, Dorico Brazil, 500 g
    Coffee beans, Dorico Brazil, 500 g
    18.95
    37.90 / kg
  8. Reusable coffee filter, stainless steel, 2-4 cups
    Reusable coffee filter, stainless steel, 2-4 cups
    7.95
  9. Aluminium and stainless  steel, 6-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 6-cup percolator
    44.95
  10. Strainer for coffee, stainless steel
    Strainer for coffee, stainless steel
    11.95
  11. Glass and stainless steel milk foamer, 300 ml
    Glass and stainless steel milk foamer, 300 ml
    22.95
  12. Glass and stainless steel coffee jug + filter, 600 ml
    Glass and stainless steel coffee jug + filter, 600 ml
    34.95
  13. Ground coffee caffeine free, organic, Finoro Peru, 250 g
    Ground coffee caffeine free, organic, Finoro Peru, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  14. Reusable coffee filter, stainless steel, 4-6 cups
    Reusable coffee filter, stainless steel, 4-6 cups
    9.95
  15. Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    Stainless steel French press for tea/coffee, 600 ml
    24.95
  16. Aluminium and stainless  steel, 3-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 3-cup percolator
    34.95
  17. Coffee beans, Dorico Brazil, 250 g
    Coffee beans, Dorico Brazil, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  18. Cafetiere, 1L
    Cafetiere, 1L
    29.95
  19. Aluminium and stainless  steel, 9-cup percolator
    Aluminium and stainless steel, 9-cup percolator
    54.95
  20. Coffee beans, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    Coffee beans, organic, Lumaro Colombia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
  21. Coffee pods, lungo, biodegradable, Andoro Peru/Indonesia, 10pc 52g
    Coffee pods, lungo, biodegradable, Andoro Peru/Indonesia, 10pc 52g
    5.95
    114.42 / kg
    Ausverkauft
  22. Coffee pods espresso, biodegradable, Dorico Brazil, 10 52G
    Coffee pods espresso, biodegradable, Dorico Brazil, 10 52G
    5.95
    114.42 / kg
    Ausverkauft
  23. Ground coffee, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    Ground coffee, organic, Andoro Peru/Indonesia, 250 g
    9.95
    39.80 / kg
    Ausverkauft